Esport Gym 2

V Japonsku otvárajú prvú hernú posilňovňu

3 mája, 2021 Lukáš Kanik

Trénovať vás budú profesionáli.

V Japonsku majú ďalšiu kuriozitu – pravdepodobne prvú e-športovú hernú posilňovňu na svete. Do tohto “fitka” môžu prísť všetci, ktorí majú záujem zlepšiť sa v elektronických športoch pod dohľadom profesionálnych hráčov.

Posilka sa volá “Esports Gym” a otvárať sa bude už tento mesiac v severnej časti Tokia. Stoja za ňou dopravná spoločnosť Tokyo Metro a e-športová organizácia Gecipe. Ich cieľom je dostať e-šport aj medzi obyčajných ľudí.

Toto e-športové fitko je miestom, kde si môžu prísť zahrať aj casual hráči v troj-hodinových intervaloch. Ak však majú záujem o seriózny trénink v elektronických hrách, k dispozícii im budú osobní tréneri. Hráči sa tak môžu zlepšiť v najhrávanejších e-športoch v Japonsku, napríklad Valorant, Rainbow Six Siege či League of Legends.

Poplatok za trojhodinový tréning je 13 dolárov, ale hráči si môžu zakúpiť aj permanentku. Tá vyjde v prepočte na 50 dolárov a hráčom dovolí využívať počítač každý deň. Hodina tréningu s profesionálnym hráčom stojí 25 dolárov.

Esport Gym 1

Fitko pozýva hráčov, ktorí nikdy predtým nehrali, ale aj skúsených profesionálov. Osobní tréneri môžu práve začiatočníkov vysvetliť pravidlá hry, taktiku, či možnosti na zlepšenie.

Ázia je svetovým lídrom v e-športoch

Na východnej strane pologule je e-šport populárnejší, ako u nás futbal. Ázia v roku 2019 tvorila až 57% celkovej sledovanosti e-športov na svete. Tento rok by mal počet divákov dosiahnuť až 700 miliónov, čo by znamenalo zisky v tomto priemysle na úrovni jednej miliardy dolárov.

Len v roku 2018 sa do elektronických športov investovalo 4,5 miliardy dolárov na celom svete.

Koľko zarábajú e-sport hráči v Amerike? Astronomické sumy

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: