V koži batoľaťa – zahrali sme si Among the Sleep

16 mája, 2013 Lukáš Kanik

Krillbite dnes úspešne dosiahli cieľ na Kickstarter kampani a my sme si zahrali alpha verziu hry, ktorá naháňa zimomriavky.

Among The Sleep je jednou z hororových hier, ktoré vyjdu tento rok a o ktorej sme vám už písali nejeden krát. Rok 2013 je totiž nabitý hororovkami a určite sa pozrieme na viacero z nich. V tomto preview sa však dozviete, ako sa hrá Among The Sleep.

Tak trochu netradične dostávame pod ruku malé dvojročné dieťa, ktorého výpis úkonov je menší, ako rozpočet Slovenskej republiky na rok 2013. Na druhej strane sú to úkony originálne a do tejto adventúry vdýchli život tak, ako lucerna do Amnesie.

  

 

Dieťa sa zobúdza v posielke a všetko čo dokáže je plaziť sa, behať na nohách a tiež vyjsť na menej vyvýšené predmety, ako stoličky, či šuplíky. Interakcia s prostredím prebieha rovnako, ako v iných podobných adventúrach – ťahaním predmetov s myškou v ruke. Vďaka tejto kombinácii sa napríklad dostanete na kuchynskú linku, pretože z vytiahnutých šuplíkov si môžete vytvoriť akési schody.

Na kľučku nedosiahnete a teda musíte porozmýšľať, ako sa k nej dostať a ako si dvere otvoriť. V alpha demo verzii bolo interakcií málo, autori chcú hlavne ukázať atmosféru, ktorá je v Among The Sleep hutná, až by sa dala krájať. Ste totiž úplne bezbranní a sami vo veľkom dome, kde občas spadne nejaká váza, či tikajú veľké stojace hodiny. Poriadne vám stuhne krv pri scriptovaných „strašiakoch“ a s dieťaťom sa najradšej schováte do skrine, či pod posteľ.

Sprevádzať vás bude malý spoločník – medvedík, ktorý zjavne občas prehovorí nejaké to slovko a napovie vám, kam ďalej. Macko má jednu kúzelnú schopnosť – pri objatí sa rozžiari a osvetlí vaše blízke okolie, spolu s príjemnejšou hudbou vám dá vydýchnuť v inak strašidelnom prostredí. Plyšový kamarát, ako živá súčasť hry vám bude pomáhať v hádankách, či v postupe hry.

  

Hrá a pozerá sa na to dobre, peniaze investované na Kickstarteri boli investované správne a z Among The Sleep žiari originalita a nápad. Alpha verzia je zjavne len ukážková, pretože má problém so zvukmi a optimalizáciou, ale plný titul má priniesť ešte veľa nového. Do konca kampane ostáva nejakých 50 hodín a autori vyzbierali 217 tisíc dolárov z požadovaných 200 tisíc.

Demo si môžete vyskúšať aj vy, stačí zamieriť na Kickstarter, kde sú k dispozícii verzie na PC, Linux a MAC.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články