V októbri hráči utratili rekordných 1,5 miliardy dolárov

Red Dead Redemption 2 za šesť dní zarobil toľko, čo celý herný priemysel dokopy za celý mesiac. 

Analytická spoločnosť NPD sa podelila o zaujímavé čísla, ktoré sa týkajú ziskov v hernom priemysle. Každý mesiac vďaka NPD máme možnosť nahliadnuť do odhadovaných čísiel predajov, ktoré firma kalkuluje na základe dát jednotlivých vydavateľov, ale Október bol priam rekordný.

Mesiace September, Október a November každý rok prinášajú tie najväčšie pecky od najznámejších vydavateľov. Či už to bol súboj SONY vs Microsoft, alebo každoročný súboj EA s Activisionom, predvianočná sezóna je vždy doslova nabitá titulmi. Inak tomu nebolo ani tento rok, hoci Október roku 2018 sa zapisuje do dejín. Ide o mesiac, v ktorom hráči minuli najviac peňazí od roku 1995, vlastne odkedy firma NPD začala monitorovať predaje.

A to ani nebol najplodnejší mesiac. Množstvo vydavateľov, vrátane EA sa totiž zľaklo najväčších gigantov. Na začiatku Októbra vyšla Forza Horizon 4 a Assassin’s Creed Odyssey, neskôr Call of Duty: Black Ops 4 a totálny priestor dostal Red Dead Redemption 2. Toho sa zľakli všetci, a okolo 26. Októbra nevyšiel žiadny iný AAA titul. Zľakli sa právom.

Red Dead Redemption 2 za 6 dní predaja zarobil viac ako miliardu dolárov, čo je viac, ako celý herný priemysel so softvérom aj hardvérom dokopy. V tomto mesiaci sa rekordne utratilo 1,6 miliardy dolárov.  To je o 73 percent viac, ako sa utratilo v roku 2017.

Úspech zaznamenal predaj hardvéru, predalo sa o 26% viac konzol ako minulý rok. Doplnky a kartičky s kreditom sa predávali o 54% viac ako v roku 2017 a softvér celkovo (digitálny aj krabičkový) sa predával o 104% lepšie.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site