V roku 2017 bolo na Steame vydaných 7600 hier

Viac ako polovicu skoro nikto nehrá. 

Odpadkov na Steame sa minulého roku namnožilo viac, ako sme schopní filtrovať aj cez pokročilé vyhľadávacie možnosti na Steame. Množstvo indie hier, ktoré za drobný poplatok 100 dolárov Valve na svojej platforme vydá je neuveriteľné. Len nedávno sme robili prieskum o hrách na Steame, kde vysvitlo, že viac ako polovica vydaných hier má menej ako 2000 majiteľov. Prieskum sme robili v Novembri a odvtedy sa toto číslo zvýšilo o ďalšie takmer dve tisícky. Celý prieskum z Novembra si môžete pozrieť v našom článku, kde sa dozviete aj iné zaujímavosti.

Celkovo tak v roku 2017 na platforme Steam vyšlo presne 7672 hier. To je viac ako 2472 viac oproti roku 2016 a priemerne je to okolo 21 nových hier denne. V 98% prípadoch ide o indie tituly z dielne jedného človeka, alebo malého tímu niekoľkých ľudí.

V roku 2018 tak pokojne môže na Steame vyjsť viac ako 10 tisíc hier. Zatiaľ prešlo jedenásť dní a na platforme stihlo vyjsť viac ako 200 hier, pričom až 295 ich je buď v testovacej fáze alebo v predaji Early Access.

Na Steame vyšlo tento rok už 6000 hier

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site