Valorant

Valorant je nová taktická FPS od Riot Games

3 marca, 2020 Marek Jaroš

Valorant bude free-to-play a vyjde v lete tohto roka.

Ku koncu minulého roka sme sa dozvedeli o chystanej taktickej FPS, ktorú vyvíjajú v Riot Games. Až dodnes sme ju poznali pod označením Project A. Avšak, teraz už poznáme jej skutočný názov – Valorant.

Už na prvý pohľad je jasné, kde si vývojári zašli po inšpiráciu. A ani sa tým veľmi netaja. V gameplay videách z hry jasne môžeme vidieť, že hra si požičala prvky ako z Counter Strike: Global Offensive, tak aj z Overwatch.

Hráči budú bojovať v zápasoch 5 vs. 5, kde hlavným cieľom pre jeden tím bude bombu položiť, a pre ten druhý ju zneškodniť.

A hoci v otázke gameplayu Valorant neponúka zrejme nič nové, vývojári chcú zaujať po technickej stránke. Dedikované servery budú bežať s 128Hz tickratom. To je raz toľko, ako má CS:GO. Navyše, vývojári tvrdia, že hra bola od základou vyvíjaná tak, aby sa zabránili kadejakým cheaterom a hackerom. Avšak, ako spolahlivo to bude fungovať zrejme uvidíme až v praxi.

Hra momentálne nemá stanovený dátum vydania. Malo by sa tak však stať ešte počas leta. Ešte skorej by sme sa mali dočkať beta testu.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.