Valorant

Valorant je nová taktická FPS od Riot Games

3 marca, 2020 Marek Jaroš

Valorant bude free-to-play a vyjde v lete tohto roka.

Ku koncu minulého roka sme sa dozvedeli o chystanej taktickej FPS, ktorú vyvíjajú v Riot Games. Až dodnes sme ju poznali pod označením Project A. Avšak, teraz už poznáme jej skutočný názov – Valorant.

Už na prvý pohľad je jasné, kde si vývojári zašli po inšpiráciu. A ani sa tým veľmi netaja. V gameplay videách z hry jasne môžeme vidieť, že hra si požičala prvky ako z Counter Strike: Global Offensive, tak aj z Overwatch.

Hráči budú bojovať v zápasoch 5 vs. 5, kde hlavným cieľom pre jeden tím bude bombu položiť, a pre ten druhý ju zneškodniť.

A hoci v otázke gameplayu Valorant neponúka zrejme nič nové, vývojári chcú zaujať po technickej stránke. Dedikované servery budú bežať s 128Hz tickratom. To je raz toľko, ako má CS:GO. Navyše, vývojári tvrdia, že hra bola od základou vyvíjaná tak, aby sa zabránili kadejakým cheaterom a hackerom. Avšak, ako spolahlivo to bude fungovať zrejme uvidíme až v praxi.

Hra momentálne nemá stanovený dátum vydania. Malo by sa tak však stať ešte počas leta. Ešte skorej by sme sa mali dočkať beta testu.

 

Marek Jaroš