Valve Index je všade totálne vypredaný, vrátane CZ a SK

Valve Index

Zoznam viac ako 30 krajín, kde je VR headset vypredaný

Web Road to VR zverejnil zoznam 31 krajín, kde zisťovali dostupnosť VR headsetu Valve Index. Ide o prémiový VR headset za prémiovú cenu, len na Steame sa predáva v sume cez 1000 eur. Prekvapením ale je, že zariadenie je všade úplne vypredané.

Na 31 hlavných svetových trhoch, vrátane USA, UK a Kanady, Index je vypredaný vo všetkých verziách. Road to VR zisťovali aj dostupnosť jednotlivých verzií aj na Českom a Slovenskom trhu, zdá sa, že ho nekúpite ani tu. Ani jednu z troch verzií VR headsetu, ani ovládače a ani dokovaciu stanicu.

Za nedostatok Indexov na trhu môže jediná vec – oznámenie novej hry Half-Life, na ktorú fanúšikovia čakali 12 rokov. Half-Life: Alyx má vyjsť už o dva mesiace. Podporovaných je viac VR headsetov, no Valve Index je tým primárnym, na ktorom by si hru mali fanúšikovia zahrať pre optimálny zážitok.

Road to VR Valve Index

Valve stihlo na nedostatok zariadení reagovať. Vraj pracujú na skorom doplnení zásob, na Steame dokonca pribudlo tlačidlo na upozornenie, keď bude Index znovu v predaji. No ale keďže vieme, ako funguje výroba, zázračne sa na trhu neobjaví len tak várka 50 tisíc kusov.

Valve chcelo vydať hru, ktorá bude predávať aj ich VR headset, tak tu to majú. Podarilo sa im to a to ešte ani nevydali hru.

Všetko nové, čo z Half-Life univerza prinesie nová hra

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Možnosť pridať komentár k tomuto článku trvá 14 dní.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site