SteamPal

Valve má údajne prísť na trh s novou konzolou

26 mája, 2021 Šimon Zvolenský

Údaje o novej konzole našli datamineri v novom beta update Steamu.

Pravidelne sa stáva, že pri aktualizáciách sa vyzradia aj plány do budúcnosti. V tomto prípade tomu bolo rovnako, pretože v súboroch nového updatu Steamu sa nachádzali informácie o pripravovanej konzole firmou Valve. Túto informáciu potvrdili pre portál Ars Technica ich nemenované zdroje, ktoré navyše prišli s veľkým množstvom konkrétnych detailov.

Zariadenie by sa údajne malo nazývať SteamPal a má sa jednať o handheld podobný Nintendu Switch. Bežať má na operačnom systéme Linux a podobne ako prenosná konzola od Nintenda, tak bude mať dotykovú obrazovku a gamepady. Valve myslelo aj na ľudí, ktorý radi hrajú hry na väčších obrazovkách a zariadenie má ponúkať možnosť prepojiť si ho s televízorom alebo iným monitorom prostredníctvom USB-C portu.

Ars Technica ďalej tvrdí, že tento mini počítač nebude obsahovať grafický čip od Nvidie a Valve sa má rozhodovať medzi dodávkami od AMD alebo Intelu. Pojem mini počítač nespomínam nadarmo, pretože tento handheld nemá predstavovať klasickú konzolu, ale viac ma byť podobný malému počítaču do vrecka. Keďže bude bežať na Linuxe, tak by mal byť do veľkej mieri prispôsobiteľný potrebám užívateľov.

Tá najpodstatnejšia otázka však stále zostáva nezodpovedaná. Konkrétne narážam na cenu tohto nového zariadenia. Na tú si však zrejme budeme musieť počkať, pretože všetky tieto informácie zatiaľ nie sú oficiálne potvrdené. Viaceré zdroje však informujú možnosti, žeby SteamPal mohol prísť na trh ešte v tomto roku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.