Valve oznamuje novú hru Artifact!

Nie je to nič, čo by malo na konci trojku.

Štúdio Valve, ktoré bolo kedysi popredným vývojárom hier – dnes žije len z peňazí Steamu – nečakane oznámilo novú hru. Volá sa Artifact a pôjde o kartovú hru zo sveta Doty. Zakladať tak bude na úspechu jednej z najúspešnejších MOBA hier.

Artifact by mal vyjsť v roku 2018 na PC a pravdepodobne bude tiež zdarma. Viac informácií o hre bohužiaľ nemáme okrem krátkeho teaseru a loga.

Poslednú veľkú hru vydalo Valve v roku 2013, bola to DOTA 2. Pred Dotou vydávali hry každý rok, a to CS:GO v roku 2012, Portal 2 v roku 2011, Alien Swarm v roku 2010, Left 4 Dead 2 v roku 2009, Left 4 Dead v roku 2008, Half-Life: Episode 2 + Portal + Team Fortress 2 v roku 2007 a tak ďalej už od roku 1998. Čo sa teda stalo v roku 2013, že Valve prestalo robiť hry nevie nikto.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

komentáre 2

 1. fredy píše:

  myslim ze ludia zacali viac kupovat hry, dnes uz je bezna prax ze si hru skor kupim ako piratim. zistili ze nepotrebuju robit hry ale iba zdierat ludi na steame. minimalny effort, super zisky

  • Lukáš Kanik píše:

   30% z ceny ide Steamu, to je obrovské číslo. Preto niet divu, že si vydavatelia vydávajú hry na vlastné platformy – Activision, či Microsoft.

How to whitelist website on AdBlocker?

 • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
 • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
 • 3 Refresh the page and start browsing the site