Valve prepustilo niekoľko vývojárov hry Artifact

To je kartová hra, ktorá bola pravdepodobne najhoršou hrou od Valve.

Valve začalo vlnú prepúšťania a reorganizácie v spoločnosti. O prvých prepustených zamestnancoch sme sa dozvedeli len minulý týždeň, kedy spoločnosť prepustila najmä ľudí z vývoja VR titulov. V skutočnosti sa VR hry vo firme len inkubovali a reálne vyšla len jedna.

Dnes tu máme ďalšie info. Firma prepustila množstvo dizajnérov, ktorí pracovali na kartovej hre Artifact – poslednej prémiovej hre od Valve. Medzi tými, ktorí dostali výpoveď je aj hlavný dizajnér hry – Richard Garfield, autor inej populárnej kartovej hry – Magic: The Gathering. Garfield mal vo Valve kontrakt spolu s ďalšími dizajnérmi, ktorí pomáhali hru dotiahnuť až do vydania.

Štyri mesiace po vydaní Artifact, hru hrá momentálne menej ako jedno percento pôvodného publika. Hra tak určite nesplnila očakávania štúdia, ani verejnosti, hoci je zasadená do sveta populárnej MOBA hry DOTA 2.

Firma momentálne čelí masívnemu zníženiu príjmov z platformy Steam, z ktorej odišlo už mnoho vydavateľov. To spôsobilo, že firme sa nárazovo znížili príjmy o desiatky miliónov dolárov oproti minulým rokom.

Rok 2018 – začiatok konca Steamu ako lídra na PC platforme

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site