Valve Index Half Life 3

Valve príde na E3 prvý krát od roku 2012, čo ukáže?

9 júna, 2021 Lukáš Kanik

Legendárne štúdio znovu začalo robiť hry, ale aj novú konzolu.

Valve potvrdilo svoju účasť na E3 2021, prvý krát od roku 2012. Keďže odvtedy prakticky nič nevydali, nemali ani čo ukázať a tak na E3 výstavu nechodili, aj keď bola najprestížnejšia zo všetkých. Tento rok však majú v rukáve niekoľko noviniek.

Valve sa ukáže na PC Gaming Show (kedy bude vysielanie, sa dozviete v rozpise) a zatiaľ vieme len to, že oznámia Steam Next Fest. Pôjde o festival plný herných predstavení, počas ktorého si budete môcť zahrať stovky demoverzií. Podobný festival bol už na začiatku tohto roka. Ide o skvelú možnosť, ako si vyskúšať najnovšie indie hry, mesiace pred vydaním.

Konzola SteamPal, Steam na Xboxe a nejaká hra?

Hovorí sa, že Valve rokuje s Xboxom o tom, aby Steam prišiel na Xbox. Z dostupných informácií však vieme, že Xbox chce niečo podobné dosiahnuť aj na Steame – priniesť Xbox Game Pass priamo na Steam. Gabe Newell ešte minulý mesiac priznal, že o tejto téme budeme viac počuť už čoskoro.

Half-Life Alyx Screenshot 07
Ďalšia novinka zo štúdií Valve je nová konzola. Tento krát nejde o SteamBox, ale názov nového herného zariadenia má byť SteamPal. Toto zariadenie má bežať na Linuxe a obsahovať Steam, vďaka čomu si budeme môcť zahrať hry zo svojej knižnici v obývačke.

Čo sa týka novej hry vo vývoji, tu sme pomerne skeptickí, pretože Valve sa do vývoja hier moc nemá. Ich posledný titul je Half-Life: Alyx, ktorý vyšiel v Marci 2020 exkluzívne na VR. Táto hra však Valve nakopla v tom, že hráči majú stále záujem o hry zo sveta Half-Life. Momentálne sú vo vývoji tri. Tri hry? Half-Life 3 Confirmed.

Vývojári odstraňujú hry zo Steamu, lebo sa Valve nepostavilo za Black Lives Matter

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: