Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vyjde budúci rok

22 marca, 2019 Lukáš Kanik

Obrovské prekvapenie pre milovníkov žánru RPG.

Mnohí z vás si iste nepamätajú na zlatý vek RPG hier v minulom desaťročí. Tí, čo pamätajú by mohli zaradiť Vampire: The Masquerade – Bloodlines medzi jedny z najlepších RPG, hoci hra trpela technickými nedostatkami a nedotiahnutým bojovým systémom. Aj tak išlo o jednu z najlepšie hodnotených hier v roku 2004 a latku v žánri stanovilo vysoko. Štúdio Troika dnes už neexistuje, no my sme sa dočkali prekvapivého oznámenia Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 .

Vydavateľské štúdio Paradox Interactive s vývojármi v Hardsuit Labs dnes oznámili vydanie hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 na začiatok budúceho roka! Na hre pracuje pôvodný autor prvej hry – Brian Mitsoda, ktorý napísal príbeh do oboch titulov. Tešiť sa tak môžeme na hlboký príbeh, skvelé postavy a nezabudniteľné momenty. Vydavateľ potvrdil, že v dvojke sa vráti niekoľko starých postáv.

Hra mohla vzniknúť aj z toho dôvodu, že Paradox Interactive kúpilo značku World of Darkness už v roku 2015. Vampire sa odohráva práve v tomto svete – pen and paper.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 sleduje príbeh frakcií v meste Seattle a hráč bude nútený sa k niektorej z frakcií pridať. Podobne ako vo Fallout, aj tu budú mať rozhodnutia vo frakciách veľký dopad na vývoj sveta. Rozhodnutia, ale aj gameplay budú balansovať na hrane toho, čo je ešte akceptovateľné pre dodržanie Masquerade – kódexu vampírov ako ochrany pred ľudským svetom.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vyjde na PC a konzoly v prvom štvrťroku 2020, PC verzia bude exkluzívna na Epic Games Store. Ako bude vyzerať grafika? Môžete si pozrieť oficiálne screenshoty nižšie.

Bloodlines 2 Artwork

Sledujte ma: