Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Veľká aktualizácia PS5: Hry môžete premiestniť na externý disk, nové fíčury

PlayStation 5 dostal prvú veľkú aktualizáciu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PS5 Dualsense Vibration

Sony dnes na svojom blogu oznámilo mnoho noviniek, na ktoré sa môžu tešiť majitelia PlayStation 5. Ak patríte medzi tých pár miliónov ľudí aj vy, iste oceníte novinky, ktoré si Sony pre vás pripravilo. Niektoré novinky prichádzajú aj na PS4 a mobilnú aplikáciu PlayStation App.

Možnosť kopírovať PS5 hry na externý disk

S novým updatom si budete môcť presunúť PlayStation 5 hry na externý disk, zapojený v USB porte. Keďže však nie je možné PS5 hry hrať z externého disku, môžete si ich tam len "odložiť" ale ak si ich budete chcieť zahrať, musíte ich skopírovať späť na hlavný disk PS5. Nemusíte ich aspoň sťahovať znova. Požiadavky na externý disk nájdete tu.

PS5 hry môžete zdieľať priateľom na PS4 cez Share Play

Medzi novými sociálnymi možnosťami nájdeme funkciu Share Play, podporovanú už aj naprieč konzolami. PS5 hráči tak môžu zdieľať obrazovku aj priateľom v chate s PS4, tí si budú môcť PS5 hry aj vyskúšať. PS5 hráči si budú môcť naopak vyskúšať zdieľané PS4 hry. Na zdieľanie obrazovky nie je nutné PS Plus, na zdieľanie hrania už áno.

Rýchlejší prístup k funkciám v Game Menu

Herné menu na spodnej časti obrazovky prekopalo prístup k niektorým funkciám. Napríklad sa budete môcť prepínať ľahko medzi priateľmi a party, alebo zapnúť a vypnúť notifikácie pre párty, v ktorých ste.

V Game Menu sa dá vypnúť aj chat v hrách, kde je chat zapnutý. Novinkou je aj možnosť sťahovania updatov ešte pred tým, ako budú oficiálne vydané. Pribudla aj funkcia priblíženia obrazovky, nastavenia zachytávania obrazovky pri získaní trofejí a pribudla aj nová obrazovka so štatistikami trofejí.

Nové funkcia pre mobilnú PlayStation App

Aplikácia pre smartfóny dostala možnosť pridať si hry do wishlistu, či notifikácie online priateľov. V blízkej dobe pribudne možnosť pripojiť sa do multiplayeru cez PlayStation App, manažovať si úložisko PS5, porovnávať trofeje s priateľmi a filtrovať produkty v PS Store.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry