Battlefield 2042 Recenzia Screenshot 12

Veľké zmeny v DICE: Značku Battlefield preberá riaditeľ Respawnu, EA chystá ďalšie prepojené BF hry

3 decembra, 2021 Lukáš Kanik

Vydanie Battlefield 2042 otriaslo manažmentom v DICE.

Spoločnosť EA oznámila odchod generálneho manažéra štúdia DICE – Oskara Gabrielsona. Nahradí ho Rebecka Coutaz, bývalá riaditeľka Ubisoft Annecy. Značku Battlefield preberá Vince Zampella, riaditeľ Respawn Entertainment. Ten okrem Titanfall úspešne uviedol na trh Star Wars Jedi a vo voľnom čase zbúchal aj megahit Apex Legends.

Bývalý dizajnér HALO, Marcus Letho bude stáť na čele nového tímu v Seattli, ktorý bude pracovať na príbehovej hre zo sveta Battlefield. Štúdio Ripple Effect, ktoré vytvorilo režim Battlefield Portal, pracuje novú Battlefield hru zo sveta Battlefield 2042. Oba tieto tímy budú naďalej pracovať na oprave Battlefield 2042.

Marcus Letho pred rokmi založil štúdio V1 Interactive a vydal sci-fi strieľačku Disintegration (recenzia). Hra však nebola komerčne ani kriticky úspešná a štúdio zatvorilo svoje brány na začiatku tohto roka. Letho bol následne prijatý do EA ale až teraz bol poverený zostavením nového štúdia.

Na obsahu do Battlefield 2042 bude pracovať aj Byron Beere, dlhoročný veterán z vývojárskeho tímu Call of Duty. Jeho tím do Battlefield 2042 prinesie obsah v ďalších sezónach. Znamená to, že na Battlefield 2042 bude naďalej pracovať niekoľko štúdií a tie potom zároveň budú podporovať aj nové projekty.

EA zároveň oznámilo rozšírenie sveta Battlefield. Vince Zampella nepoprel, že skúmajú aj možnosť vydať Free-to-Play verziu Battlefieldu, o ktorej sa hovorí už dlhšie. Konkurovať by mala COD: Warzone. Ďalšie hry Battlefield by mali byť prepojené cez svet, postavy aj príbeh. Prvou z týchto nových hier by mal byť Battlefield Mobile, ktorý vyjde v roku 2022.

Battlefield 2042 – Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.