Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Videohry a hazardné hry - čo majú spoločné?

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia
Hranie-Online-a-Casino-hier

Videohry sa môžu zdať zábavné a neškodné, ale mnohé medzinárodné štúdie ukázali, že existuje súvislosť medzi hraním online hier a hazardnými hrami. Hráči videohier majú sklony k tomu prechádzať od klasických online hier k online hazardným hrám o skutočné peniaze. Videohry s prvkami hazardných hier sú veľmi rozšírené a ukazuje sa, že približne 40 % mladých ľudí hrá videohry, ktoré majú prvky hazardných hier a najlepšie výhody pre hranie kasína Paysafecard.

Za posledných niekoľko desaťročí sa herný priemysel úplne zmenil. Vďaka novým technológiám sa videohry stali lepšími ako kedykoľvek predtým, keďže sa výrazne zlepšila grafika, funkcie a celkový dizajn. S technologickým pokrokom za posledných niekoľko rokov sa herné systémy a samotné hry stali zložitejšími a vzrušujúcejšími. V dôsledku toho sa herný priemysel výrazne rozrástol a milióny ľudí na celom svete sa dnes považujú za hráčov.

Hranica medzi online hraním a hazardnými hrami sa stráca

V minulosti sa počítačové hry a hazardné hry považovali za úplne oddelené činnosti. Hranie hier bolo väčšinou voľnou činnosťou založenou na zručnostiach, zatiaľ čo hazardné hry boli činnosťou podmienenou náhodou, do ktorej musel hráč investovať peniaze, aby ich vyhral.

Podľa výskumu sa však tieto rozdiely v poslednom desaťročí zmenšujú. Sociálne siete ponúkajú spoločenské hry, ktoré sú tradične hazardnými hrami, ako napríklad hracie automaty, poker a ruleta. Hoci sú tieto hry bezplatné, nabádajú hráčov k nákupom v hre za peniaze, aby zlepšili herný výkon.

Prečo niektorí ľudia tvrdia, že hazardné hry a gaming sú to isté? Pretože pre nich je hazardom dostávať peniaze za niečo iné ako za prácu. Že uzatváranie stávok proti sebe pri hraní online hry nie je nič iné ako hazard. Nechápu koncept, že pri hraní hier budete musieť mať viac ako len šťastie. Čím viac skúseností v hre máte, tým väčšie sú vaše šance na výhru. To však neznamená, že len preto, že hráte hry o peniaze, ste zároveň hráčom.

Ďalším dôvodom rastu popularity a stierania rozdielov medzi gamingom a gamblingom je rast e-športov, ktorý bol spôsobený rozmachom živého vysielania prostredníctvom platforiem ako Twitch, YouTube, Facebook Gaming, Caffeine, Owncast, Mobcrush a Steam TV. ESports prináša mladšiu demografickú skupinu, ktorá s nadšením sleduje, ako digitálni domorodci, ktorí nie sú vrcholovými športovcami, hrajú online. A dokonca aj starší ľudia sú nadšení dynamikou hrania v priamom prenose eSports, vďaka čomu je to dnes jeden z najrýchlejšie rastúcich segmentov v oblasti iGamingu aj hazardných hier.

Vďaka športovým stávkam na esporty pomáhajú tieto klasické počítačové hry narušiť hranicu medzi iGamingom a hazardnými hrami, pretože umožňujú ľuďom hrať hry. Je pravdepodobnejšie, že tínedžer, ktorý vyrastá pri hre Fortnite, začne stávkovať na Fortnite ako na iné športy, pretože rozumie dynamike hry a zaujíma sa o Fortnite. Tento trend pomohol k tomu, že Twitch, ktorý sa zameriava na živé vysielanie videohier, sa stal centrom stávkovania na Twitchi.

Čo zvážiť, ak si chcete užiť hranie hier a hazardných hier

Chcete sa stať hráčom, a nie gamblerom? A čo by ste mali urobiť, aby ste v tom boli úspešní? Musíte začať hrať hry. A to čo najčastejšie. Neustále sa vzdelávať o hrách online a zlepšovať sa v nich, či už sa rozhodnete pre klasické hry, alebo hazardné hry o peniaze. Skvelým spôsobom, ako sa naučiť hrať vami vybrané hry je pozrieť si videá o hre a hlavne to, ako hru hrajú iní odborníci.

Začať je jednoduché a stačí sa zaregistrovať na platforme, vybrať si hru, ktorá vám najviac vyhovuje a začať hrať o peniaze. Ak v tom chcete byť dobrý, musíte mať lásku k hraniu hier a musí vás to baviť a to aj v prípade videohier ako aj hazardných hier. Samozrejme, je dobré ak máte skúsenosti s rýchlym učením sa nových hier. Mali by ste vedieť hrať rôzne hry, na rôznych úrovniach. Najmä ak chcete hraním hier zarábať. Ak si chcete hranie hier užívať, musíte to robiť pre zábavu.

Hazardné hry a hranie videohier - je to to isté, alebo je v tom veľký rozdiel? To je otázka, ktorá sa často kladie. Rozdiel tu je, pretože pri hazardných hrách nechávate všetko v rukách osudu, a to hlavne pri hracích automatoch a ďalších hrách, ktoré sú závislé na náhode, ako je koniec koncov aj ruleta. Pri hraní videohier využívate predovšetkým svoje skúsenosti a znalosti hry, aby ste sa pokúsili vyhrať. Ak je niekto v hre lepší ako vy, vyhrá nad vami, a to platí pri videohrách, ale napríklad aj pri pokri o skutočné peniaze. I napriek tomu, že medzi hrou videohier a hazardných hier existujú rozdiely, motivácia hráčov je rovnaká. Tou je v prvom rade zábava a relax po náročnom dni.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry