Vieme, koľko kusov PlayStation 4 sa predalo cez Vianoce

Síce o trochu slabšie ako minulý rok, ale aj tak skvelé čísla

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment dnes oznámila, že počas vianočnej sezóny 2017 bol zaznamenaný masívny predaj zábavného systému PlayStation 4 a hier určených pre tento systém. Oproti minulému roku je to trochu pokles, ale vďaka Vianočným predajom sa podarilo PS4 preskočiť číslo 70 miliónov.

„Vďaka neutíchajúcej podpore našich fanúšikov na celom svete máme tú česť informovať vás o vynikajúcich výsledkoch predaja počas vianočnej sezóny,“ povedal John Kodera, prezident a CEO spoločnosti Sony Interactive Entertainment.

„Skvelý rast zaznamenala aj sieť PlayStation Network s počtom predplatiteľov služby PlayStation Plus, ktorý pokoril hranicu 31,5 milióna, a obchod PS Store, ktorému sa počas decembra 2017 podarilo dosiahnuť najväčší mesačný predaj za celú jeho históriu. Chcel by som vyjadriť obrovskú vďaku našej komunite a našim partnerom za to, že nám pomohli dosiahnuť takéto neuveriteľné míľniky. Sľubujeme, že budeme našim fanúšikom neustále prinášať neopakovateľné zážitky vrátane hier a inovatívnych sieťových služieb, aby bol systém PS4 aj naďalej tým najlepším miestom na hranie.”

Tu sú už konkrétne čísla:

  • Počas vianočnej sezóny 2017 bolo predaných 5,9 milióna kusov systému PS4.
  • K 31. decembru 2017 bolo celosvetovo súhrnne predaných viac než 73,6 milióna kusov PS4.
  • Počas vianočnej sezóny 2017 bolo predaných viac než 55,9 milióna kópií hier pre PS4 cez maloobchodných predajcov, ako aj prostredníctvom digitálneho sťahovania v obchode PlayStation Store. K 31. decembru 2017 tak bolo celosvetovo súhrnne predaných 645 miliónov kópii hierSledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site