Vieme, koľko predal Red Dead Redemption 2 a GTA V

7 augusta, 2019 Lukáš Kanik

Obe hry od Rockstaru sa predávajú ako teplé rožky. Herné spoločnosti v týchto dňoch ohdaľujú svoje úspechy a plány pred investormi a rovnako urobila aj firma Take Two, materská spoločnosť štúdia Rockstar Games. Ide o jedného z najväčších vydavateľov na svete, s titulmi ako The Outer Worlds, Civilization, NBA 2K a Borderlands 3. Avšak v portfóliu tejto firmy existujú dve hry, ktoré pravdepodobne ťahajú väčšinu príjmov Take Two.

Šéf spoločnosti Take Two oznámil, že Red Dead Redemption 2 má na konte už 25 miliónov vyvezených kópií, na dve platformy – Xbox One a PlayStation 4. PC verzia zatiaľ oznámená nebola, hra je na trhu od Novembra 2018.

GTA V je na tom ešte lepšie a ide o najrýchlejšie predávanú hru v histórii herného priemyslu. Za necelých 6 rokov od vydania má na konte 110 miliónov predaných kópií. Hra navyše zlomila svoj vlastný rekord len pred pár dňami. Keď bolo v GTA Online spustené kasíno, do hry sa prihlásilo najviac hráčov v histórii tejto hry. Viac ako kedykoľvek počas vydania na rôzne platformy.

Nevieme si presne spočítať, koľko firma mohla na predajoch týchto hier zarobiť, ale verte, že sú to ťažké miliardy dolárov. A tie miliardy sa potom premietajú do ďalších, skvelých hier od Rockstar Games.

Red Dead Redemption 2 – MEGARECENZIA

Sledujte ma: