Epic Games Store

Vieme presne, koľko Epic zaplatí vývojárom aby dali hru zdarma na EGS

4 mája, 2021 Lukáš Kanik

Rádovo v desiatkach až stovkách tisíc dolárov.

Zo súdnych dokumentov v spore Epic vs Apple unikli ďalšie dokumenty. Také, ktoré boli doteraz prísne strážené a nemali o nich vedomosť ani samostní investori. Epic Games v súdnom spore dokladuje, ako podporuje vývojárov.

Konkrétne tabuľka nižšie informuje, koľko dolárov dostali vývojári za to, že ich hra išla do Epic Games Store zdarma na 1 týždeň. Sú to údaje ešte z roku 2019.

Stĺpec Entitlements hovorí o tom, koľko ľudí si hru stiahlo zdarma na Epic Games Store. Ďalší stĺpec Buyout Price hovorí o tom, koľko Epic zaplatil vývojárom. Zároveň vidíme informáciu, koľko nových účtov si ľudia vytvorili, aby získali hru zdarma. No a keď vydelíme počet nových účtov cenou za kúpenie, vidíme aj cenu za jeden účet. V prípade niektorých hier Epic zaplatil až 11-12 dolárov za jeden nový účet, v prípade iných len niekoľko dolárov, či centov.

Koľko dostali vývojári za svoju hru zdarma na Epic Games Store?

V roku 2019 dostal najviac Warner Bros za hru Batman Arkham trilógiu a to 1,5 milióna dolárov. Hru si stiahlo 6,4 milióna ľudí, z toho bolo 800-tisíc nových účtov. Subnautica prilákala na Epic Games Store najviac nových ľudí.

Štúdio Unknown Worlds dostalo od Epicu 1,4 milióna dolárov za Subnautica, čo prilákalo 804-tisíc nových účtov. Celkovo si hru zdarma stiahlo 4,6 milióna ľudí.

Štúdio Playdead dostalo 800-tisíc dolárov za hru Inside z roku 2016, hru si stiahlo 2,7 milióna ľudí, z toho 72-tisíc bolo nových účtov.

Najmenej nových účtov na EGS prilákala hra The End is Nigh, za ktorú vývojári dostali 200-tisíc dolárov. Na Epic sa kvôli hre registrovalo 27-tisíc ľudí. Hra stojí normálne okolo 15 dolárov, takže vývojári týmto obchodom akoby predali 13-tisíc kusov. Za týždeň.

Mnoho z týchto hier bolo už v roku 2019 zastaralých (Alan Wake, World of Goo, Super Meat Boy…) a tak vývojári si dohodou s Epicom výrazne privyrobili.
Epic Games Free Games Price

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: