Viete prečo sa FIFA 14 na PC nedočká Ignite Engine-u?

18 júna, 2013 Marek Jaroš

Odpoveď šéfa EA Sport je jednoduchá. Vraj hráči na PC nemajú dosť silné počítače, aby utiahli Ignite Engine.

Už dlhšie je známe, že FIFA 14 sa nového Ignite engine-u dočká len vo verziách pre XBOX One a Playstation 4.

No až teraz došla oficiálna odpoveď od EA Sports, že vlastne prečo. Všetko nám pekne vysvetlil samotný šéf EA Sports, Andrew Wilson, a odpoveď je jednoduchá. Vraj by väčšina počítačov, na ktorých sa FIFA hráva, by nespĺňalo požiadavky plynulý a hladký chod už spomínaného, Ignite Engine-u.

No to je oficiálna verzia. A tá „neoficiálna“ ? Tá hovorí o tom, že najviac peňazí zarába séria FIFA hlavne na konzolách, na ktoré sa minulý rok predalo niečo cez 11 miliónov kópii. Na PC len niečo okolo 290 tisíc kópii.

Wilson tiež povedal, že séria sa na PC dočká next-gen engine-u až vtedy, ak stúpne percento hráčov s dostatočne silným hardware-om. Opakovala by sa tak situácia s pred pár rokov, keď PC verzia hry zaostávala za verziami pre Playstation 3 a XBOX 360, no rozdieli sa začali zmenšovať až s príchodom FIFA 11, keď v podstate prišiel na PC nový engine, ktorý na konzolách FIFA už používala.

A čo také prevratné spomínaný Ignite Engine prinesie? Dočkať by sme sa mali 4-krát vyššieho výpočtového výkonu, čo umožní mať lepšiu AI a tým pádom sa dočkáme reálnejších súperov, ale aj spoluhráčov. Dočkáme sa tak isto aj lepších a detailnejších animácii a tak isto, prvýkrát v histórii celej série sa dočkáme 3D divákov, ktorí by mali dynamicky reagovať na priebeh zápasu.

[youtube]http://youtu.be/O5NlQCPnlVE[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články