Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Vráti Nvidia kartu GTX 1080 Ti do výroby? Prvé kusy sú už vonku

Aj v roku 2021 sa vyrába grafická karta z roku 2017.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

07. Apríl 2021

Nvidia-GTX-1080-Ti

Elektrotechnický priemysel momentálne trpí nedostatkom mikročipov, vďaka čomu nie je možné pokryť dopyt po konzolách PS5, Xbox Series X a samozrejme, dopyt po grafických kartách. Práve grafické karty a nárast záujmu o ťaženie kryptomeny stoja za nedostatkom čipov na trhu.

Grafické karty sa predávajú za astronomické sumy a od objednávky po dodanie si počkáte aj niekoľko mesiacov. Nvidia preto vrátila do produkcie karty GTX 1050 Ti aj RTX 2060 a pravdepodobne sa začne znova vyrábať aj grafická karta GeForce GTX 1080 Ti.

V roku 2017 najvýkonnejšia karta na svete stále aj dnes potiahne všetky hry na solídnych nastaveniach bez RTX vo FullHD rozlíšení. Výkonovo je niekde pri GeForce RTX 2070 SUPER a RTX 2080. Stále môže ísť o skvelú voľbu v čase, kedy žiadne iné karty nie sú dostupné.

Ako informuje Guru3D, jeden z užívateľov Quasar Zone v Južnej Kórei poslal svoju 4-ročnú kartu GeForce GTX 1080 Ti na opravu a poslali mu úplne novú kartu. Podľa sériového čísla na karte je jasné, že bola vyrobená v roku 2021. Nvidia si tak buď dala vyrobiť servisný kus, alebo skutočne našla závod, v ktorom bude vyrábať staršie karty s 16nm FinFEt čipmi. Čipy do kariet RTX pre Nvidiu vyrába Samsung.

Nvidia-RTX-4080-4090-Ada-Lovelace

Nvidia GeForce RTX 4080 aj 4090 - Cena, dátum vydania

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články