Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Vráti Nvidia kartu GTX 1080 Ti do výroby? Prvé kusy sú už vonku

Aj v roku 2021 sa vyrába grafická karta z roku 2017.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

07. Apríl 2021

Nvidia-GTX-1080-Ti

Elektrotechnický priemysel momentálne trpí nedostatkom mikročipov, vďaka čomu nie je možné pokryť dopyt po konzolách PS5, Xbox Series X a samozrejme, dopyt po grafických kartách. Práve grafické karty a nárast záujmu o ťaženie kryptomeny stoja za nedostatkom čipov na trhu.

Grafické karty sa predávajú za astronomické sumy a od objednávky po dodanie si počkáte aj niekoľko mesiacov. Nvidia preto vrátila do produkcie karty GTX 1050 Ti aj RTX 2060 a pravdepodobne sa začne znova vyrábať aj grafická karta GeForce GTX 1080 Ti.

V roku 2017 najvýkonnejšia karta na svete stále aj dnes potiahne všetky hry na solídnych nastaveniach bez RTX vo FullHD rozlíšení. Výkonovo je niekde pri GeForce RTX 2070 SUPER a RTX 2080. Stále môže ísť o skvelú voľbu v čase, kedy žiadne iné karty nie sú dostupné.

Ako informuje Guru3D, jeden z užívateľov Quasar Zone v Južnej Kórei poslal svoju 4-ročnú kartu GeForce GTX 1080 Ti na opravu a poslali mu úplne novú kartu. Podľa sériového čísla na karte je jasné, že bola vyrobená v roku 2021. Nvidia si tak buď dala vyrobiť servisný kus, alebo skutočne našla závod, v ktorom bude vyrábať staršie karty s 16nm FinFEt čipmi. Čipy do kariet RTX pre Nvidiu vyrába Samsung.

Nvidia-RTX-4080-4090-Ada-Lovelace

Nvidia GeForce RTX 4080 aj 4090 - Cena, dátum vydania

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články