CD Projekt RED Logo Black

Všetko, na čom pracuje CD Projekt RED: Cyberpunk 2077 DLC až v 2023

14 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Prehľad toho, na čom pracuje poľské štúdio.

Len včera sa objavila správa o problémoch s PS5/XSX verziou The Witcher 3. Vývoj tohto portu sa totiž presúva zo Saber Interactive späť do CD Projekt RED. Aj pre to sa táto verzia oneskorí o ďalší rok a vyjde až v roku 2023. Viac o tejto téme tu.

To však nie je jediný odklad. Svojho rozšírenia sa tento rok nedočkajú ani fanúšikovia hry Cyberpunk 2077. Počas konferenčného hovoru s investormi, CD Projekt potvrdil vydanie DLC až v roku 2023. Teda dva až tri roky po vydaní pôvodnej hry.

Na čom všetkom ešte CD Projekt RED pracuje?

Poliaci majú v príprave množstvo projektov. Niektoré sú väčšie, iné menšie. Najviac ľudí momentálne pracuje na The Witcher 4, ktorý vzniká na Unreal Engine 5. S hrou im pomáha aj Epic a bude to ich najväčší projekt v najbližších rokoch.

Časť vývojároch pracuje na kartovej hre Gwent a na novej hre, ktorá má byť spin-offom Gwentu. Treba poznamenať, že samotný Gwent je spin-offom Zaklínača.

Dcérske štúdio The Molasses Flood pracuje na novej neoznámenej hre podľa inej existujúcej značky CDP.

Štúdio vlastní aj mobilného vývojára SPOKKO. To vydalo mobilnú hru The Witcher: Monster Slayer a pripravujú do nej ďalšie aktualizácie.

CD Projekt RED má viac ako 1100 zamestnancov v niekoľkých krajinách.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.