All Xbox Game Studios

Všetky hry na Xbox Series X budú pri vydaní v Xbox Game Pass

23 júla, 2020 Lukáš Kanik

Nové hry si prakticky nemusíte ani kupovať.

Microsoft na svojej konferencii oznámil skvelú správu. Všetky dnes odhalené hry budú okamžite pri vydaní súčasťou predplatného Xbox Game Pass. To platí aj o AAA tituloch ako Forza Motorsport, Halo Infinite, Fable aj State of Decay 3. Teda všetky first-party hry od štúdií Microsoft vydajú svoje hry nie len klasicky, ale aj priamo do predplatného.

Xbox Game Pass pritom stojí mesačne len 9,99 eura na mesiac. PC verzia tohto predplatného momentálne stojí len 3,99 eura, čo je časovo obmedzená cena a pravdepodobne sa dorovná do ceny pre konzolové predplatné.

Xbox Game Pass Ultimate hráčom ponúka aj možnosť hrať niektoré z oznámených hier aj cez cloud, napríklad na mobilnom telefóne. Takisto Ultimate verzia predplatného obsahuje aj Gold v hodnote 7 eur na mesiac.

Microsoft prakticky nepromuje objednávky hier klasickou cestou ale pri každej oznámenej upozornil na to, že všetky hry vyjdú priamo do Xbox Game Pass. To si momentálne prepláca viac ako 10 miliónov užívateľov.

Všetky dnes oznámené hry vyjdú okrem Xbox Series X aj na PC. Niektoré z nich, vrátane Halo Infinite vyjdú aj na Xbox One, pričom ponúknu Smart Delivery – prenos verzie hry na novú konzolu.

Microsoft má v príprave desiatky hier od 15 štúdií po celom svete. Mnohé z nich sme dnes nevideli, očakávame tak ďalšiu podobnú prezentáciu hier o mesiac, kde by sme sa mali dozvedieť aj cenu Xbox Series X.

Forza Motorsport oznámená na Xbox Series X

Sledujte ma: