Vydanie Lord Of The Rings : Gollum bolo odložené

27 januára, 2021 Ján Berzéty

Hra vyjde až v roku 2022.

Keď čítate tento článok, určite vás už unavuje stále tá istá správa. Vydanie hry bolo odložené. Neprešiel ešte ani mesiac roku 2021, ale Lord Of The Rings : Gollum nie je prvou hrou, ktorej vydanie bolo odložené až na nasledujúci rok. Mohli by sme spomenúť napríklad Hogwarts Legacy, RPG hru zo sveta Harryho Pottera. Tej sa ale fanúšikovia čarodejníckeho sveta už tento rok nedočkajú.

Nuž ale vráťme sa späť do stredozeme. Bolo to v októbri minulého roka, keď sme mali možnosť vidieť prvý teaser na pripravovanú hru, ktorá by nám  mala priblížiť príbeh Golluma pred udalosťami filmovej série. Okrem teaseru bolo odhalených aj zopár detailov ohľadom gameplayu. Teraz sa však dozvedáme, že skôr ako v roku 2022 môžeme na plíženie sa v tme po štyroch zabudnúť.

Tím vývojárov bude rozšírený.

Ďalšou novinkou je spolupráca doterajšieho vývojára hry Deadalic Entertainment s francúzskou spoločnosťou Nacon, ktorá bude do tohto projektu zapojená ako spoluvydavateľ. Medzi najznámejšie tituly tejto spoločnosti sa radia hlavne športové záležitosti, ako napríklad Rugby 20, WRC 9, či Tennis World Tour 2.

Hra aj napriek neskorému vydaniu, bude okrem novej generácie konzol dostupná aj na tej starej ako aj na PC a handhelde Nintendo Switch.

Ján Berzéty