Playstation 5 and Xbox Series X

Koronavírus ohrozuje vydanie Playstation 5 a Xbox Series X

7 februára, 2020 Marek Jaroš

Playstation 5 a Xbox Series X možno vyjdu až v budúcom roku!

Hoci dnes je len Február a vydanie nových konzol sa očakáva až ku koncu roka, Sony a Microsoft by sa mali mať na pozore. Vo svete, no hlavne v Číne, sa momentálne šíri nebezpečný koronavírus. A ten si vyberá svoju daň nie len na ľuďoch, ale aj tovare a službách.

Kvôli bezpečnostným opatreniam sú veľkí výrobcovia, ako Foxconn, nútení rušiť služby a posielať ľudí do karantény. To má za následok meškajúcu výrobu. S tou má aktuálne problémy Apple, či Nintendo.

A hoci do vydania nových konzol ostáva ešte relatívne veľa času, treba sa mať na pozore. Totižto, ak by boli továrne zavreté viac ako mesiac, alebo by dlhšiu dobu fungovali len v obmedzenom režime, dodávka komponentov pre nové konzoly a ich následné montovanie by sa pozdržala. A tým pádom by sa pozdržalo aj vydanie next-gen konzol Playstation 5 a Xbox Series X.

Koľko bude stáť Xbox Series X? Aká je cena hardvéru?

Každopádne, oneskoriť by sa mohlo aj vydanie niektorých hier. Problém je v tom, že skoro polovica umeleckej práce zo západného sveta sa outsourcuje v Číne.

Každopádne, my v redakcii dúfame, že sa situácia čoskoro dostane pod kontrolu. Nie len preto, aby sme sa nové hry na next-gen konzolách mohli hrať čo najskôr, no hlavne preto, aby sa zabránilo ďalším stratám na životoch.

EXKLUZÍVNE: Cena PlayStation 5, dátum vydania, zoznam hier na PS5

Microsoft predstavil next-gen konzolu, privítajte Xbox Series X

Marek Jaroš