Diablo Immortal Diablo Bone Concept Art

Vylepšiť postavu Diablo Immortal na maximum vás vyjde na 100-tisíc eur

6 júna, 2022 Lukáš Kanik

Toľko miniete v mikrotransakciách.

Diablo Immortal je typická free-to-play mobilná hra, posiata mikrotransakciami. Skiny v hodnote 15-25 dolárov však nie sú jediná vec, na ktorej chce Activision Blizzard zarobiť. Hoci sa Diablo Immortal nedá priamo označiť za pay-to-win, platiaci majú určitú výhodu.

Pri maximalizovaní štatistík postavy na najvyšších leveloch budete hľadať legendárne drahokamy. K nim sa dostanete primárne v Riftoch, ktoré s partiou hráčov rýchlo prejdete a na ich konci vás čaká odmena.

Rift si môžete pred jeho spustením upgradovať cez takzvané „Cresty“ ale len legendárny Crest vám garantuje legendárny drahokam/item (je to v podstate loot box). A tieto legendárne Cresty sa dajú primárne získať len v obchode s mikrotransakciami za reálne peniaze a počas bežného hrania ich získate len výnimočne.

Hráči si tak budú musieť nakupovať Cresty aby získali legendárne drahokamy. YouTube kanál Bellular News vypočítal, koľko peňazí musíte minúť na to, aby ste si jednu postavu v Diablo Immortal vylevelovali na maximum čo najrýchlejšie.

Postavu v Diablo Immortal si môžete vylevelovať na maximum za cca 100-tisíc eur (110 000 dolárov). Kanál to spočítal zo všetkých mikrotransakcií na legendárne Cresty, legendárne skiny, hernú menu aj možnosť levelovať sa rýchlejšie, ako je momentálne nastavené v hre.

Blizzard tieto mikrotransakcie natlačil do všetkých prvkov hry. Denné odmeny začínajú už od 1 eura a tak mnoho hráčov nemá problém utratiť pár eur za urýchlenie postupu.

Diablo Immortal vyšiel zdarma na PC, iOS a Android 2.6.2022 s možnosťou kooperácie a cross-platform postupu.

Diablo Immortal v niektorých krajinách nevyjde. Lootboxy v hre sú tam protizákonné

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.