Vývoj Dead Island 2 prevzalo štúdio Dambuster

THQ Nordic sa podelili o plány do budúcnosti.

Vydavateľská spoločnosť THQ Nordic odhalila svoje finančné výsledky za posledný štvrťrok. Medzi číslami o tom, ako sa firme darilo, sa nájdu aj nejaké tie plány do budúcnosti a nové oznámenia pre investorov. Samozrejme, niektoré zaujímavosti sme si toho zobrali aj my a tak sa ich môžete dočítať nižšie.

V prvom rade, THQ Nordic, Deep Silver a Coffee Stain dokopy investovali do hier 33 miliónov eur za posledný štvrťok. To je o 14 miliónov eur viac, ako za rovnaké obdobie v minulom roku. Čisté zisky THQ Nordic za posledný štvrtok pritom vzrástli o 36% oproti minulému roku, firma zarobila 107 miliónov eur.

THQ má vo vývoji až 81 hier, z toho 47 bolo ešte neoznámených. Medzi tými neoznámenými sa nachádza aj nová hra Saints Row of Volition, prvý veľký titul v sérii od vydania Saints Row 4 v roku 2013.

Vývoj FPS sekačky Dead Island 2 pokračuje. THQ ho však presunul do jedného zo svojich vlastných štúdií, konkrétne Dumbuster Studios. Dead Island teda momentálne vznika v štúdiu, ktoré nám prinieslo Homefront: The Revolution.

Štúdio Fishlabs pracuje na novej IP ako aj na niekoľkých ďalších menších hrách a pravdepodobne sa chystá aj nová hra TimeSplitters. Do THQ sa totiž pridal Steve Ellis, jeden z pôvodných tvorcov značky TimeSplitters.

Dead Island 2 je vraj stále vo vývoji, uisťuje riaditeľ THQ

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site