GTA 6

Vývoj GTA 6 je vraj hotové peklo, práce na hre mali byť reštartované

2 novembra, 2021 Marek Jaroš

Podľa najnovších špekulácií sa vývoj GTA 6 v roku 2020 začal odznova.

Písal sa 17. September 2013, keď sa na pulty v obchodoch dostala hra GTA V. Odvtedy vyšla na PC, Playstation 4, Xbox One a dokonca sa chystá aj verzia pre Playstation 5 a Xbox Series S|X. Suma sumárum, predaje sa vyšplhali nad 150 miliónov kusov.

A tak sme si mysleli, že zrejme aj preto, že hra sa stále predáva ako teplé rožky, sa vývojári zo štúdia Rockstar s novým dielom neponáhľajú. Avšak, zrejme sme sa mýlili.

Vývoj hry mal byť začiatkom roka 2020 reštartovaný

Znie to až neuveriteľne, no pôvodne chcel vydavateľ Take-Two nový diel GTA série predstaviť ešte minulý rok. Avšak, práve začiatkom roka 2020 mal Rockstar celý projekt reštartovať.

Stalo sa tak krátko po tom, ako z firmy odišiel Dan Houser, spoluzakladateľ a kreatívny viceprezident Rockstaru. Od roku 2019 sa v príbehu a v gameplay mechanikách spravilo toľko zmien, že to podľa zdroja je najchaotickejší projekt v histórií firmy. Predčil dokonca aj pôvodný Red Dead Redemption.

S informáciou prišiel portál DSOGaming, ktorý sa odvoláva na video francúzskeho YouTube kanálu Rockstar Mag. Ten už má za sebou nejakú históriu leakov a párkrát sa ukázal ako spoľahlivý zdroj. Avšak, aj napriek tomu berte tieto informácie s rezervou.

Nie prvý, a zrejme ani posledný leak o GTA 6

Zaručené správy o GTA 6 sa na internete objavujú prakticky od vydania GTA V. Už v roku 2018 sme vás informovali o tom, že hra by sa mala vrátiť do Vice City. Dokonca by sme sa mali pozrieť aj do Južnej Ameriky a vôbec po prvýkrát by sme si mali zahrať za ženu!

Začiatkom tohto leta sa na internete mali objaviť dokonca aj obrázky z nového GTA. Iné leaky zas tvrdia, že Rockstar sa inšpiroval hrou Fortnite a mapu nového dielu plánuje v priebehu času novými updatemi meniť a rozvíjať.

A zrejme najmasívnejší únik o GTA 6 prišiel vo Februári tohto roka, ako inak, na 4Chane.

Všetky doterajšie informácie a leaky o GTA 6 nájdete na našich stránkach pod tagom hry.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.