In the valley of gods

Vývoj hry In the Valley of Gods bol pozastavený, dôvody poznáme

4 decembra, 2019 Lukáš Kanik

Tá pekná nová adventúra od Campo Santo, tvorcov Firewatch

Štúdio Campo Santo oznámilo svoju novú hru v roku 2017. In the Valley of Gods okamžite zaujala svojim nádherným vizuálom, ale aj zaujímavým nápadom, či animáciami. Momentálne to je tretí rok, čo je tá hra vo vývoji, avšak dnes prišli zlé správy. Campo Santo vývoj pozastavuje na neurčito. 

Ide totiž o to, že Campo Santo už od roku 2018 nie je nezávislým štúdiom, ale vlastní ho Valve. A práve Valve len nedávno oznámilo nový AAA titul – Half-Life: Alyx, na ktorý mnohí z nás čakali viac ako dekádu. Valve okrem toho pracuje aj na DOTA Underlords. Vývojári z Campo Santo sa presúvaju na tituly Valve. Viac menej dobrovoľne, pretože vo Valve to funguje tak, že vývojári môžu pracovať na projektoch, na ktorých sa im zachce. Tím z Campo Santo videl v Half-Life: Alyx väčší potenciál a tak začali vypomáhať tam. Správa prišla len chvíľu po oznámení hrubého dátumu vydania nového Half-Life.

Ďalší vývojári z ex-Campo tímu pomáhajú aj s DOTA Underlords a niektorí pracuju aj na infraštruktúre Steamu. Samotný šéf Campo Santo potvrdil, že ak sa ľudia do Campo vrátia a budú chcieť znovu pracovať na ich vlastnej hre, určite to oznámi čo najskôr.

Jediný oficiálny trailer hry In the Valley of Gods si môžete pozrieť nižšie.

Táto hra má pravdepodobne najkrajšiu vodu akú sme kedy videli

Sledujte ma: