Vývoj Prey 2 bol vraj presunutý do Arkane Studios

31 mája, 2013 Lukáš Kanik

Bethesda by tak spravila správne rozhodnutie, Prey 2 dokončia vývojári Dishonored a Bioshock 2.

Sú to však nepodložené informácie, ktoré kolujú internetom, Prey 2 sa už nejaký ten rok naťahuje ako rezanec a od oficiálneho ohlásenia v roku 2011 sme nevideli nič.

Na hre vtedy pracovalo štúdio Human Head Studios (Prey) pod vlajkou a financiami Bethesdy. Kolujú však info, že Bethesda presunula projekt do Arkane, ktorí minulý rok útočili na svetové rebríčky s Dishonored. Najskôr sa objavil tajný zdroj, ktorý povedal o presune projektu, dnes sa však nového infa chytila aj fanstránka Aliennoire.com.

Ďalšie klebety hovoria o tom, že Prey 2 bol vyvíjaný aj v Obsidiane a to najmenej po dobu pár mesiacov. Zdá sa, že štúdiá si projekt prehadzujú ako horúci chlieb a ani samotná Bethesda nemá jasno. Tá chce vydať hru len na margo komunity ale nevie, čo presne chce a ako to má vyzerať. Presun do Arkane ale znamená kompletné zmazanie práce Human Head a nový začiatok vývoja. Hra by teraz mala vyjsť až v roku 2016.

Uvidíme, či Arkane začne naberať ľudí, pretože zvládnuť vývoj Dishonored 2 aj Prey 2 bude náročné a môžu na to doplatiť. Článok ukladám do kategórie kauzy, budeme sa tomu ešte venovať.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články