Vývojári Ark Survival Evolved vám dajú $100 za nájdenie bugu

25 júna, 2015 Lukáš Kanik

Peniaze vyplatia za každý vážny potvrdený bug, hack, alebo exploit.

Vývojári zo Studio Wildcard neuveriteľne na Ark: Survival Evolved zbohatli. Však hru už vlastní takmer 800 000 hráčov a cena sa drží na 27,99€ (nedávno bola len 17% zľava). Vývojári ale vôbec nie sú chamtiví a tento úspech si rozhodne zaslúžia.

Po novom vám vyplatia 100 dolárov za to, že nahlásite vážny bug, exploit alebo hack, ktorí môžu využívať nepoctiví hráči vo svoj prospech. Urobil tak aj hráč s nickom ZeroDay(++). Na podporu Wildcard nahlásil problém, ktorý mohol nečakane zhodiť server hry. Na podporu popísal presný postup, ako tento hack urobiť, vývojári si to vyskúšali a skutočne sa potvrdilo, že to pre hru predstavuje problém. Po overení tohto hacku štúdio vyplatilo hráčovi ZeroDay presne $100 dolárov na PayPal. 

Takže, ak si chcete privyrobiť, hrajte Ark: Survival Evolved a všímajte si veci, ktoré vývojárom ušli. Štúdio Wildcard je asi jediné, ktoré správne pochopilo význam Early Access. Neslúži na to, aby vývojári zarobili prachy pred vydaním, ale na to, aby sa hra vyladila a bola na vydanie bez bugov. A je už jedno, či budú platiť hodinovú mzdu interným testerom, alebo zaplatia takúto odmenu šikovným hráčom. Palec hore!

Sledujte ma: