Dying Light 2

Vývojári Dying Light 2 prezrádzajú nové detaily o hre

27 apríla, 2021 Marek Jaroš

Dying Light 2 hostil svoj prvý AMA event. Vďaka tomu sme sa o hre dozvedeli niečo nové.

Rok 2020 hre neprial. Hoci pôvodne hra mala vyjsť v minulom roku, namiesto toho sme počúvali o tom, ako sa Techlandu nedarí a že na pracovisku vládne toxické prostredie.

Každopádne, vyzerá to tak, že rok 2021 bude rokom zmeny.

Svet bude dvakrát väčší, niektoré typy zombíkov ani len nemusíte stretnúť

Prvú informáciu, ktorú nám priniesol Lead Game Designer, Tymon Smektala, hovorí o rozlohe sveta. Ten bude mať skoro 7 štvorcových kilometrov. To je dvakrát toľko, koľko mali všetky mapy v prvej hre dokopy.

Ďalej zazneli bližšie informácie o zombies. V podstate by sa to dalo zhrnuť jednou vetou – deň patrí ľuďom, noc zombíkom. Cez deň budete čeliť ľuďom, nepriateľom z iných frakcií. Vtedy sú zombíci primárne skrytý v budovách, kde na nich nesvieti Slnko. Avšak, ak budete robiť hluk, môžete ich vylákať von, kde vám môžu pomôcť napríklad v boji tým, že napadnú vašich protivníkov.

V noci si však okrem ľudí budete musieť dávať pozor aj na zombies. Smektala hovoril aj o tom, že v hre sa niektoré typy zombíkov môžu, ale aj nemusia objaviť. Bude to závisieť len a len od vašich rozhodnutí.

Jedno také rozhodnutie spravili aj vývojári. V hre nebudete jazdieť na autách. Teda, nie tak úplne, párkrát budete môcť. Napríklad v jednej z misií. Týmto dizajnérskym rozhodnutím chceli docieliť to, aby ste pri pohybe po svete využívali primárne parkour. Ten tvorí základnu DNA svety Dying Light, hovorí Smektala. Navyše, vývojári k tomuto plne prispôsobili mesto. Nájdte v ňom rôzne laná, plošiny, trampolíny, … To všetko má byť dostatočne zaujímavé na to, aby ste na auto ani len nepomysleli.

Rozhodnutia v Dying Light 2 budú mať tri úrovne

Smektala tiež vysvetlil, ako v hre budú fungovať rozhodnutia. Tie budú mať tri úrovne. Na tej prvej, najvyššej, sú príbehové rozhodnutia. Tých je v hre zopár, no budú mať zásadný vplyv. Dopracovať sa budete môcť k rôznym koncom. Ku koľkým, to neupresnil.

Ďalšie rozhodnutia budú mať vplyv na aktuálnu misiu a svet po nej. Ako príklad dal misiu, kde môžete, ale nemusíte zachrániť opernú speváčku. Ak ju zachránite, neskôr v hre sa objaví v niektorom z táborov, kde si budete môcť vychutnať jej spev.

Tretia úroveň rozhodnutí bude vplývať len na samotné mesto. Ak pomôžete nejakej frakcií, tá ovládne daný región v meste. A na jej území začne budovať stavby jej typické. Niektorí budujú zip liny a trampolíny, ktoré vám pomôžu pri pohybe. Iná frakcia zas po oblasti nastraží rôzne pasce, ktoré vám môžu pomôcť pri strete s protivníkmi.

Dying Light 2 vyjde na PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One a Xbox Series S|X. Dátum vydania nateraz nie je známy.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš