No Man’s Sky

Vývojári No Man’s Sky pracujú na novej, ambicióznej hre

3 septembra, 2020 Marek Jaroš

Vývojári z Hello Games už pripravujú svoj nový projekt.

Príbeh No Man’s Sky je neslávne známy asi každému, kto aspoň trocha sleduje dianie v hernom priemysle. Vydanie hry sprevádzala veľká kritika, ktorá sa dostavila po sklamaní hráčov. Vývojári nasľubovali hory-doly a hráči sa právom cítili oklamaní. Počet hráčov klesal veľmi rýchlo a hra sa hodnotením dostala medzi najhoršie hry na Steame.

Avšak, vývojári sa k problémom postavili čelom. Chybu si priznali a na hre začali pracovať.

Po viac ako 4 rokoch od vydania je to úplne iná hra. Väčšia, lepšia, krajšia. A dostavil sa aj úspech. Veď vďaka pridaniu hry do Xbox Game Passu sa k hre dostalo viac ako milión nových hráčov. A vďaka tomu hra láme svoje rekordy v hrateľnosti.

Nový projekt, vysoké ambície 

V rozhovore pre portál Polygon šéf štúdia, Sean Murray, povedal, že pracujú na novej, ambicióznej hre. Štúdio momentálne tvorí 26 ľudí. Z toho 3 ľudia vytvorili a pred nedávnom vydali ich najnovší počin, The Last Campfire. Zvyšných 23 ľudí bolo rozdelených na dva tábory. Ten prvý podporuje No Man’s Sky, zatiaľ čo ten druhý pracuje na novej hre.

Tá by sa mala svojou veľkosťou a ambíciami vyrovnávať ich úspešnému titulu. Avšak, Sean Murray, poučený z vývoja No Man’s Sky, nechce o hre veľa rozprávať. A ani sa mu niet čo čudovať. Pred 4 rokmi ich to takmer pochovalo. Každopádne, pri veľkosti ich štúdia a ich ambíciách, sme možno ešte roky vzdialený k tomu, aby nám hru odhalili.

No Man’s Sky – Recenzia

Marek Jaroš