Vývojári odchádzajú z DICE najmä kvôli katastrofe Star Wars Battlefront 2

Výpoveď dalo zatiaľ okolo 40 vývojárov

Švédske štúdio DICE zodpovedné za sériu Battlefield ale aj Star Wars Battlefront zažíva ťažké časy. Manažment štúdia ako aj Electronic Arts sa totiž za posledné roky vydal úplne nesprávnym smerom a do hier dali fíčury, ktoré sa nikomu nepáčia. Minulý rok vyšiel Star Wars Battlefront 2 a v hernom priemysle spôsobil obrovskú lavínu. Hra bola totiž zamorená mikrotransakciami a systém progresu bol prispôsobený k tomu, aby ľudia platili.  Tento rok sa zase nevydarilo oznámenie Battlefield V, ktorý namiesto autentickej druhej svetovej vojny propaguje politickú korektnosť dnešnej doby.

Zo štúdia DICE dalo tento rok výpoveď minimálne 40 vývojárov, podľa profilov na LinkedIn. Údaj bude v skutočnosti ešte vyšší, nie všetci si vedú záznamy na LinkedIn a niektorí vývojári už dali výpoveď, ale v štúdiu pracujú ešte vo výpovednej lehote. Niektorí z týchto vývojárov pracovali vo firme viac ako desať rokov, takže toto rozhodnutie muselo byť náročné. Jedným z hlavných dôvodov má byť pokazené vydanie Star Wars Battlefront 2 minulý rok. Pre množstvo z vývojárov to bola proste obrovská hanba a zároveň bolo extrémne náročné hru rýchlo prerobiť tak, aby si to u hráčov vyžehlili.

Druhým dôvodom je prílev nových zamestnávateľov do Štokholmu. Okrem DICE tam teraz sídlia aj štúdiá Epic Games, Ubisoft, King aj Paradox Interactive. Do novo otvoreného štúdia Ubisoft prešlo minimálne 13 zamestnancov z DICE, vrátane bývalého šéfa DICE – Patricka Bacha. Osem vývojárov si našlo prácu v Paradoxe.

DICE má celkovo okolo 700 zamestnancov, ktorí sú rozdelení na “core” vývojárov (Star Wars, Battlefield), ľudí ktorí robia na Frostbite engine, na vývojárov projektov SEED, ďalej sú to vývojári štúdia Ghost v Gotenburgu a tiež zamestnanci Electronic Arts, ktorí pracujú v švédskom DICE. Tá hlavná skupina DICE vývojárov činí okolo 400 vývojárov, teda odišlo zhruba 10% z nich.

Hoci rozpustenie štúdia len tak skoro nehrozí, budú musieť prehodnotiť manažment a riadenie projektov. Tento rok bol bohatý na skrachované štúdiá, písali sme o nich v tomto článku.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site