Terraria

Vývojárovi Terraria zablokovali Google účet, zrušil vydanie hry na Stadia

8 februára, 2021 Lukáš Kanik

Ďalší nahnevaný vývojár sa sťažuje na Google. Stratil tisícky dolárov.

Andrew Spinks je stvoriteľom jednej z najznámejších budovateľských adventúr Terraria a zároveň riaditeľom štúdia Re-Logic. Terraria vyšla síce v roku 2011 ale stále sa slušne predáva, v Apríli minulého roka dosiahla 30 miliónov predaných kusov. Pri hodnotení 10/10 na Steame sa niet čomu čudovať.

Vývojári navyše do hry pumpujú neustále nový obsah a to úplne zadarmo, pričom Terrariu ste si mohli kúpiť aj za smiešne 2 eurá vo výpredajoch. Terraria mala čoskoro prísť aj na platformu Google Stadia, ale to už neplatí. Andrew Spinks totiž zažil, ako sa k ľuďom správajú korporáty ako Google.

Zhruba pred 3 týždňami Spinksovi z ničoho nič zablokovali Google účet. Dodnes nevie prečo a nepodarilo sa mu ho ani odblokovať, vďaka “skvelej” podpore. Google totiž drvivú väčšinu požiadaviek ignoruje.

Andrew Spinks prišiel o tisícky dolárov, účet Youtube, disk Google aj Gmail

Riaditeľ štúdia Re-Logic stratil prístup k tisíckam dolárov, ktoré jeho hra zarába na Google Play. Nemôže si pozrieť ani filmy, ktoré si kúpil cez Google, nemá prístup k disku Google s mnohými súbormi, nedokáže ísť na svoj Youtube kanál a podľa neho najhrošie – stratil Gmail s viac ako 15 ročnou komunikáciou.

Podľa jeho slov na Twitteri neurobil nič, čo by porušovalo zásady používania služieb Google. Rozhodol sa skončiť s touto firmou a zastavil vývoj hry Terraria na Google Stadia. Rozhodol, že Re-Logic už nebude podporovať žiadnu platformu Google v budúcnosti.

Na tweet mu reagoval nejaký PR zástupca Googlu v zmysle “obchodovať s vami je našim záväzkom” a “mrzí ma, čo sa stalo.” Tento tweet je už nedostupný a celý Twitter tohto PR zástupcu bol skrytý. Tak sa zdá, že Google musí ešte svoj prístup prehodnotiť.

Každopádne, podobne sa Google správa aj k Youtuberom, ktorí napríklad majú zablokované svoje účty, alebo podávajú námietky voči stiahnutiu svojich videí.

Youtuber bol platený EA, aby zrecenzoval Anthem. EA ho potom požiadala, aby zmazal svoju negatívnu recenziu

Sledujte ma: