Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Významné fórum zakázalo akúkoľvek diskusiu o Hogwarts Legacy

Na jednom z najväčších herných fór je Hogwarts Legacy zakázané.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Hogwarts Legacy screenshot

Niekedy mám pocit, že žijem vo svete, v ktorom si ľudia vytvárajú problémy sami, lebo sa nudia. Alebo že už fakt nevedia ako na seba prilákať pozornosť, tak robia úplné absurdity. Alebo sa niektorí tvária, že keď zakážu nejaké významné dielo, bojujú tým za nejakú malú, veľmi špecifickú skupinu ľudí. 

Napríklad jedno z najväčších a najvýznamnejších herných fór, ResetEra, zakázalo akúkoľvek diskusiu o hre Hogwarts Legacy. Je to priam kuriozita, že sa tam z HW stala hra, ktorej meno sa nevyslovuje. Presne ako Voldemortove. 

Hogwarts Legacy čeština

Hogwarts Legacy čeština - otázky a odpovede

Toto fórum už v roku 2021 zakázalo akékoľvek hype posty o hre Hogwarts Legacy, trailery, alebo iný typ propagácie. Teraz je však zakázané vôbec diskutovať o hre, zakázané sú všetky vlákna a dokonca aj komentáre, ktoré spomínajú Hogwarts Legacy. 

Prečo fórum zakázalo diskusiu o Hogwarts Legacy?

Najočakávanejšia hra roku 2023 sa totiž odohráva vo svete Harryho Pottera, ktorý vymyslela a napísala autorka J.K. Rowlingová. Tá v minulosti vyjadrila transfóbne názory a podľa slov adminov fóra ResetEra, "aktívne využíva svoje peniaze a vplyv na boj proti trans ľuďom."

Na Britských ostrovoch momentálne prebieha diskusia o novom zákone, ktorý by uznal transrodových ľudí, proste zmenu pohlavia. Veľká Británia tento zákon zatiaľ blokuje a Rowlingová patrí medzi najväčších kritikov tohto zákona. 

Máme sa riadiť názormi Rowlingovej, alebo si užiť hru od Avalanche Software? 

Kritici hry Hogwarts Legacy hovoria o tom, že ak si hru kúpite, podporujete tým transfóbne názory. Na Reddite som dokonca našiel vlákno, kde sa týpek pýtal, či je transfóbne si kúpiť Hogwarts Legacy. Väčšina transsexuálov mu odpísalo, že áno, je to transfóbne. Kúpiš si hrnček s polepom Harry Potter? Si transfób. Kúpiš si plastový prútik? Si transfób. 

Osobne seriem na názory nejakej Rowlingovej, ja si len chcem zahrať poriadnu hru zo sveta Harry Potter, ktorá tu ešte nebola. Ja chcem svojimi peniazmi podporiť stovky vývojárov z Avalanche, ktorí na hre celé roky makali. Chcem podporiť umelecké dielo. To, že nejaké malé percento zo zisku dostane aj transfóbna Rowlingová, lebo pred 30 rokmi napísala nejakú knižku je obeta, ktorú som ochotný zaplatiť. Ja sa s jej názormi nestotožňujem, ani ma nezaujímajú. 

Každopádne, v najbližších dňoch bude diskusia o hre ešte ostrejšia. Je dosť možné, že trans ľudia hru zbombardujú negatívnymi recenziami, pretože je založená na značke autorky, ktorá bojuje proti trans ľuďom. Bizarné, ja viem. 

Hogwarts Legacy Tajomna Komnata

Tajomná komnata v hre Hogwarts Legacy bude nedostupná, hráči by zabili Baziliska skôr, ako Harry Potter

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom HBO Max už chystá seriál na motívy Hogwarts Legacy

HBO Max už chystá seriál na motívy Hogwarts Legacy

Po komerčnom úspechu hry je jasné, že o svet Harryho Pottera je stále obrovský záujem.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Po vydaní AI češtiny Hogwarts Legacy jeden z prekladateľských tímov končí

Po vydaní AI češtiny Hogwarts Legacy jeden z prekladateľských tímov končí

Bolo to nutné?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Hogwarts Legacy sa predvádza v nových gameplay záberoch

Hogwarts Legacy sa predvádza v nových gameplay záberoch

Vyzerá to celkom pekne, no nie?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vieme, kedy vyjde Hogwarts Legacy na PS4 a Xbox One

Vieme, kedy vyjde Hogwarts Legacy na PS4 a Xbox One

Dátum vydania oficiálne oznámený.