IGN Logo

Vzbura v IGN pre konflikt Izraela a Palestíny

18 mája, 2021 Lukáš Kanik

Americká strana IGN vyjadrila politickú podporu Palestíne.

Najväčšia mediálna herná sieť na svete – IGN – prežíva internú krízu. Môže za to článok s výzvou na podporu Palestíny v aktuálnom vojenskom konflikte na západnom brehu Jordánu. V ňom sa už niekoľko týždňov ostreľujú raketami Izrael a Palestína, pri čom utrpeli straty na životoch aj civilisti, deti.

IGN US pred pár dňami zverejnilo výzvu na podporu charít v Palestíne, pričom aj v titulnom obrázku použili vlajku Palestíny. Tento článok spoločnosť IGN zdieľala aj na sociálnych sieťach, čím sa v očiach mnohých ľudí postavila na jednu stranu tohto vojenského konfliktu.

Krátko na to, izraelská pobočka IGN Izrael zverejnila vyjadrenie, že odcudzuje postoj americkej IGN. Všetky tieto posty boli krátko na to stiahnuté z internetu, vrátane príspevkov na Twitteri, či Instagrame. Podobný článok pre podporu Palestíny vydal aj GameInformer, aj oni už svoj článok stiahli. Kotaku a GameSpot sa rovnako vo svojich článkoch postavili na stranu Palestíny.

IGN sa postavilo na stranu Palestíny, článok bol stiahnutý

Po tom, čo IGN stiahlo svoj článok, zverejnili na Twitteri vyjadrenie. Vraj ich cieľom bolo podporiť všetky obete tohto konfliktu, článok však nabudil dojem, že sa postavili len na jednu stranu a to nebolo ich cieľom. Nuž, článok s vlajkou Palestíny v titulnom obrázku skutočne vyzýval len na podporu jednej strany. Dôvod, prečo článok stiahli, však neuviedli.

Africká pobočka IGN skúsila tento článok zazdieľať tiež na svojich stránkach, krátko na to bol zmazaný aj tam.

IGN Izrael zverejnil ďalší, tento krát dlhší odkaz verejnosti. V ich stanovisku sa píše, že mnoho zamestnancov IGN Izrael sa momentálne musí skrývať pred raketovými útokmi Palestíny. Mrzí ich, že IGN US zameralo pozornosť len na jednu stranu vojenského konfliktu a nikde v článku sa nepísalo o obetiach na strane Izraela. Rovnako sa dištancujú od postoja IGN US.

Zamestnanci americkej IGN zverejnili dlhý otvorený list vedeniu IGN. V ňom vysvetľujú, čo bolo cieľom charitatívnej zbierky. Chceli využiť obrovský dosah IGN a postavenie v hernom priemysle na to, aby oslovili čo najviac ľudí a pomohli obetiam v pásme Gazy a na západnom brehu Jordánu. Článok bol manažmentom stiahnutý zo stránok IGN bez vedomia zamestnancov, bez komunikácie a bez vysvetlenia.

To, že vo výzve sa postavili len na jednu stranu podľa zamestnancov nemá hrať žiadnu rolu, keď ide o pomoc obetiam. Od manažmentu požadujú, aby vysvetlil, pre čo bol článok stiahnutý. Tiež žiadajú, aby sa článok vrátil do obehu aj s prípadnými zmenami. Autorom IGN ide najmä o to, aby podporili ľudí v núdzi. Vo svojom otvorenom liste však nevysvetlili, prečo sa v článku postavili len na jednu stranu a vôbec nespomenuli Izrael, aj keď v tejto krajine funguje ďalšia pobočka IGN. Pod list sa podpísalo viac ako 70 zamestnancov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: