Vzniknú filmy Call of Duty na úrovni Marvel Cinematic Universe

6 apríla, 2017 Lukáš Kanik

Vydavateľ ich chce mať prepojené ako Marvel.

Marvel v roku 2008 odštartoval niečo, čo navždy zmenilo filmový priemysel. Dodnes sa z tohto úspechu mnoho štúdiá nespamätali a niektoré už začali točiť svoje “Universe” filmy. Napríklad aj také Warner Bros začalo “MonsterVerse” s King Kongom a Godzillou, či univerzum hrdinov z komixov DC.

Chce sa k nim pripojiť aj Activision Blizzard. Momentálne pracujú na sérii filmov na motívy Call of Duty, ktoré budú tak rozsiahle, ako Marvel Cinematic Universe. Pritom tento nápad nie je len na papieri, Activision Blizzard už má množstvo ľudí, ktorí už aktívne na produkcii pracujú. Prvý z filmov Call of Duty by mohol prísť už v roku 2018.

“Bude tu film, ktorý pripomína Black Ops – príbeh v príbehu. Séria Modern Warfare zase ukazuje, aké je to bojovať, keď sa na vás pozerá celý svet. A potom tu možno bude nejaký hybridný film, v ktorom budú hrať rolu súkromné tajné operácie, počas toho ako sa budú odohrávať tie verejné,” povedal Nick van Dyk pre The Guardian, vedúci filmového štúdia Activision Blizzard Studios.

Uvidíme, ako sa to podarí, samozrejme sa z toho dajú vyťažiť slušné prachy, v čom je Activision expert.

Sledujte ma: