Warhorse najíma ľudí, nový blog je vonku

2 augusta, 2013 Lukáš Kanik

České štúdio Warhorse, ktoré pracuje na dospelom, realistickom a historickom nextgen RPG otvorilo nové pozície. Projektu sa darí. 

V novom blogu na stránkach Warhorse sa toho moc nedozviete, kreatívny riaditeľ Daniel Vávra vám však povie, ako vznikala prezentácia hry pre potenciálnych investorov. Zdá sa, že Vávrovi sa nakoniec podarilo nejakého investora do projektu zapojiť, štúdio sa totiž rozrastá.

Pražské štúdio otvorilo minimálne 13 nových pracovných miest všemožných zameraní, od programátorov, cez grafikov a animátorov, až po rešeršistu, ktorý má z návštev múzeí, knižníc a historických pamiatok zbierať detailné informácie o živote v strednej Európe za čias husitov. „Rešeršista připravuje podklady pro práci ostatních členů týmu (designér, grafik). Děláme hru ze středověku, potřebujeme znát spoustu informací (třeba jak vypadal a fungoval středověký mlýn, co přesně dělal mlynář, jaký byl slang) a potřebujeme toho vědět mnohem víc, než jde rychle najít na googlu,“ píše sa na stránkach otvorených pozícií vo Warhorse.

Projektu sa zjavne darí a investícia miliardára Zdeňka Bakaly vo výške 70 miliónov českých korún sa pravdepodobne rozrastie o ďalšie milióny v podobe dotácií ďalších investorov, ktorých Vávra dokázal na E3 osloviť.

Prvé video z hry si môžete pozrieť tu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tBXXfPsjJg8[/youtube]

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články