Watch_Dogs zatiaľ nie je vyvíjaný na X360 ani PS3

26 februára, 2013 Lukáš Kanik

A z rozhovoru so šéfom Ubisoftu Yvesom Guillemotom vyšlo aj niekoľko ďalších pozitívnych správ.

Zdá sa, že Ubisoft chce staviť na next-gen všetky svoje karty a investície, mestská akcia Watch_Dogs je totiž vyvíjaná len na PC, Xbox720 a PS3, eventuálne aj na WiiU a staré konzoly Xbox360 a PS3 prídu na rad až na koniec.

Znamená to, že využijú hardvér nových konzol a na ten starý sa hra bude portovať a optimalizovať neskôr. Hra teda vyjde aj na staré konzoly, ale s viditeľným orezaním. Bola by škoda hru nevydať na konzoly, ktoré vlastní viac ako sto miliónov užívateľov po celom svete a predaje by boli skvelé. Hra tiež beží na úplne novom engine Disrupt od Ubisoft Montreal, čo nie je prerobený Assassin´s Creed Anvil engine. Ten tiež dosluhuje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YGdVdi49V9Y[/youtube]

Guillemot tiež spomenul, že vývoj a licencovanie na PS4 ich stojí približne rovnako ako ostatné hry na PS3, čím Sony vyšlo vývojárom v ústrety. Tiež si nemyslí, že veľa hier z PS4 pobeží aj na PS3, práve vďaka silnému hardvéru. PS4 aj PC verziu Watch_Dogs plánujú ukázať na E3, kde predvedú sociálne funkcie hry a prepojenie s vašim mobilným telefónom. Váš iPhone tak bude slúžiť presne ako mobil v hre.

Nakoniec dodal, že Rainbow Six: Patriots je stále vo vývoji a v príprave je aj niekoľko skvelých hier na PS Vita. Nechýba ani správa o Beyond Good and Evil 2, ktorý je v aktívnom vývoji tiež.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články