Xbox Game Pass Windows 11

Windows 11 z tvojho PC v podstate spraví Xbox a je to skvelá správa

25 júna, 2021 Lukáš Kanik

Windows 11 má byť ten najlepší na hranie doteraz.

Microsoft včera odhalil nový operačný systém – Windows 11. Spoločnosť prináša v novom systéme mnoho inovácií, pre kancelárske krysy, bežných užívateľov ale najmä hráčov. Vďaka novému Windowsu sa totiž z vašich počítačov stanú Xboxy a tieto zariadenia budú na rovnakej úrovni. Či už po softvérovej, alebo hardvérovej stránke.

Auto HDR pre vylepšenie obrazu

Microsoft oznámil, že Windows 11 prinesie Auto HDR – funkciu populárnu na konzolách Xbox Series X a S. HDR totiž výrazne dokáže zlepšiť obraz a hĺbku farieb v podporovaných tituloch bez toho, aby na HDR museli pracovať samotní vývojári. Jasné, už dnes existuje kopec titulov s HDR ale výsledok nebol nikdy tak dobrý, ako na konzolách Xbox. Tento rozdiel sa teraz zmaže.

DirectStorage pre rýchle načítanie

Novinkou vo Windows 11 je aj technológia DirectStorage. Prenos dát z rýchleho SSD do grafickej pamäte alebo RAM bez použitia CPU je novinkou na Xbox Series X a S. Konzoly (podobne aj PlayStation) vďaka tomu dosahujú extrémne rýchle časy načítania – rádovo niekoľko sekúnd, alebo absolútne žiadne. Toto nás od Decembra čaká aj na PC, potrebovať budeme k tomu len NVMe disk.

Rozsiahla podpora periférií

Na PC si môžete zahrať s prakticky akýmkoľvek herným ovládačom, či už to je Xbox 360 ovládač na kábli, bezdrôtový Xbox One ovládač, PlayStation 5 DualSense alebo najnovší Xbox Series X gamepad. Žiadne zariadenie nemá takú podporu ovládačov ako PC a očakávame, že PC hry budú integrovať aj špeciálne funkcie, ako napríklad haptickú odozvu z PS5.

Xbox Wireless Headset

Xbox Game Pass a xCloud v každom Windows 11

Microsoft do každého Windowsu prinesie hernú aplikáciu Xbox a prístup k Xbox Game Pass knižnici bude jednoduchší, než kedykoľvek predtým. Stačí si otvoriť appku Xbox a kliknúť na tlačidlo „Hrať.“ Knižnica Game Pass hier pre PC má viac než stovku hier a ďalšie pribudnú – napríklad Halo Infinite, Forza Horizon 5, STALKER 2 a mnoho ďalších.

Prečítaj si aj: Fanúšikovia vytvorili prehľadnú stránku so všetkými Game Pass hrami

V appke Xbox nájdeme priamo aj xCloud, knižnicu Game Pass Ultimate hier, ktorú je možné hrať cez cloud. Tieto hry si zahráte na akomkoľvek, aj tom najslabšom počítači a notebooku s Windows 11 v kvalite rovnej Xbox Series X. A nepotrebujete k tomu žiadnu inštaláciu, len pripojenie na internet.

Microsoft z PC spraví zariadenie rovné Xboxu a je to skvelá správa. Pri počte Xbox Smart Delivery hier a titulov, ktoré podporujú cross-play naprieč Xboxom, PC a Steamom, už nebudete ukrátení ani o zážitky s priateľmi. Microsoft jasne ukazuje, že mu záleží na PC hráčoch a my to oceňujeme.

Windows 11 vyjde ku koncu roka 2021 zdarma pre všetkých majiteľov Windows 10.

Windows 11: Microsoft odhalil nový OS, tu je všetko čo vieme

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články