Witcher 3 na Nintendo Switch? Chcelo to poriadnú dávku kompromisov

The Witcher 3 Nintendo Switch

Witcher 3 na konzole od Nintenda? Áno, ale len pri 540p.

Už dávnejšie sa špekulovalo o tom, že CD Projekt RED prinesie na Nintendo Switch jednu z najlepších RPG hier všetkých čiac, Witcher 3. Avšak, nikto tomu nechcel veriť. Lenže neskutočné sa stalo skutočnosťou.

Pri tomto oznámení sa vynára jediná základná otázka. Ako sa im to, preboha, podarilo? Veď pri vydaní mali aj oveľa výkonnejšie konzoly ako PS4 a XBOX One rozbehnúť túto hru bez problémov. Vývojári tak museli siahnúť po viacerých kompromisoch.

Tým prvým je rozlíšenie. Nintendo Switch pôjde v dockovom móde na 720p, pričom hra povoluje dynamické rozlíšenie. Horšie je to však v handheld móde, v ktorom hra pôjde len na 540p. A to už je naozaj veľmi archaické rozlíšenie. Rovnako si tak na priloženom videu môžete všimnúť aj ďalšie rozdiely. Modely objektov vo svete majú znížený počet polygonov, absentuje vegetácia a aj textúry sú menej kvalitné.

Aj pri tomto všetko však treba uznať, že sa jedná o malý, technologický zázrak. Witcher 3 vyjde neskoršie v tomto roku na Nintendo Switch.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site