World of Warcraft: Legion – Recenze

14 septembra, 2016 Jakub Fanta

World of Warcraft nebyl v poslední době a především po posledním datadisku zrovna nejhranějším a nejlepším MMORPG, které existuje, to vše se ale mění příchodem nového datadisku s podnázvem Legion, který do hry vkládá skvělé nové věci a přitom perfektně mění ty staré.

Svět Azeroth znovu zasáhla temnota, starý nepřítel je zpět a jeho síle se nikdo nevyrovná. Gul´Dan znovu povolal Plamennou legii a ta je silnější než kdy předtím, ale my jsme šampióni, ti nejlepší z nejlepších a našimi spojenci jsou mágové z Kirin Tor,  staří Illidanovi stoupenci zvaní Illidari a mnoho dalších. Boj o Azeroth začíná a je jen na vás, zda vyhrajete

World of Warcraft: Legion Screenshot 01 World of Warcraft: Legion Screenshot 02 World of Warcraft: Legion Screenshot 03

Příběh nového datadisku World of Warcraft: Legion navazuje na konečné události datadisku předchozího, tedy datadisku Warlords of Draenor. Po tom, co jste porazili Archimonda, byl Gul´Dan vhozen do mezi-dimenzového portálu a dostal se na rodnou zemi všech šampionů, na Azeroth. Zde vyhledal tajemné a bájné ostrovy zvané The Broken Isles, které mohou znát hráči, kteří hráli datadisk The Frozen Throne k Warcraftu 3, kde byly tyto ostrovy zatopeny a kde Gul´Dan poprvé nalezl Sargerasovu hrobku. Bohužel, co osud nechtěl, Gul´Dan právě v hrobce Sargerase otevřel bránu pro průchod Plamenné legie a zachvátil nebezpečným felem a zničující Plamennou legií nejen Broken Isles, ale i celý Azeroth.

World of Warcraft: Legion Screenshot 04 World of Warcraft: Legion Screenshot 05 World of Warcraft: Legion Screenshot 06

Jak jistě víte, maximální level se nám zase posunul, tentokráte na krásných 110. Lokace na expení tedy přibyly ve značné míře, prozatím jsou to čtyři + jedna, tedy, v základních čtyřech se postupným expením a splňováním úkolů dostanete na maximální level, a pak se vám otevře lokace nová, ve které budete plnit dokončující úkoly Broken Isles a zajistíte si spoustu předmětů, které posílí váš artefakt, o kterém promluvím později. Vaším hlavním úkolem je v každé ze základních čtyř lokací postupným questováním a tvořením reputace získat tzv. Pillars of Creation, tedy pilíře, pomocí kterých tvořili původní obyvatelé Azeroth. Získat je rozhodně není snadné, všechny se totiž nachází v dungeonech, a aby to nebylo tak jednoduché, úkol na jejich získání dostanete až na konci svého putování v dané lokaci. Na Broken Isles se ale potkáme i se spoustou známých, z těch hlavních bych mohl uvést třeba Cenariuse, Yseru, nebo třeba Malfuriona s Tirande.

World of Warcraft: Legion překypuje i cinematickými záběry a kolikrát jsou to záběry tak dojemné, že jsem párkrát sám sebe nachytal, jak mi ukapává slzička. Jak už jsem naznačil, tak každá postava ve hře má svoje tři popřípadě dva artefakty, pro každou talentovou specializaci jeden, aby jste mě tedy pochopili, tento artefakt je bájná zbraň, která bude po dobu datadisku vaším největším miláčkem. Každá tato zbraň, může být různě vylepšována podle počtu tzv. Artefact Power, které získáváte z úkolových odměn a získat můžete všechny artefakty pro své talentové specializace.

Jakmile se rozhodnete vylepšit svůj artefakt, musíte se dostat do své Order Class Hall, což je další novinka datadisku a jedná se o takovou obdobu Draenorových Garrisons, jen s tím rozdílem, že pro danou classu, protože každá classa má Order Class Hall jiný a jinde, je jedna Class Hall na server, ve výsledku to tedy znamená, že se zde potkáte například se všemi mágy z Aliance, ale i z Hordy. Novinkou jsou i tzv. World Questy, které se po splnění určité reputaci objeví na mapě Broken Isles a odměnou za jejich splnění budou různé předměty nebo goldy. Stejně tak se dočkali novinky i dungeony, kde vznikla další obtížnost, tedy obtížnost mythic.

wowscrnshot_090316_140923 wowscrnshot_091316_231625 wowscrnshot_091316_231823

Další věcí, kterou World of Warcraft: Legion (objednat) poměrně razantně mění, jsou souboje PvP, už tomu není tak, že jste za odehrané battlegroundy dostali určitý počet honor pointů a za ně kupovali vybavení, ne, nyní za každou výhru/prohru dostanete zkušenosti do tzv. Honor Levelu a postupem levelů dostáváte body do tzv. PvP talentů, které zlepší váš výkon v PvP. Odměnou za výhru potom bývají dodatečné zkušenosti, goldy a samozřejmě speciální truhličky obsahující nějakou výstroj. V celé recenzi jsem nezmínil jednu důležitou věc, kterou jsem si nechal schválně na konec, tou je nové hratelné povolání Demon Hunter. Z minulosti známe velmi významného Demon Huntera, a to Illidana Stormrage, jehož při zvolení tohoto povolání budete následovníkem a velmi výrazně to souvisí s příběhem nového datadisku.

Protože budete součástí bájné skupiny tzv. Illidari, která byla osvobozena, aby vám pomohla v boji proti legii a rozhodně budou a jsou skvělým spojencem. Nové povolání Demon Hunter je hratelné pouze za Noční elfy a Blood elfy, přičemž Blood elf Demon Hunter vypadá opravdu, ale opravdu zvláštně, celkově mě ale tohle povolání příliš nenadchlo, zřejmě proto, že jsem spíš hráčem magických povolání.

Nový datadisk s názvem Legion je tedy rozhodně velmi příjemným a povedeným překvapením, což hovoří i statistiky, které ukazují, že hráčů WoW je s příchodem nového datadisku nejvíce za poslední roky. Těmito větami dopisuji tuto recenzi, popíjím horký černý čaj a pomalu spouštím launcher World of Warcraft (zase), takže se tam rozhodně někde potkáme. For the Aliance!!

Objednejte si World of Warcraft: Legion na XGames.sk

World of Warcraft: Legion
 • 10/10
  Příběh - 10/10
 • 10/10
  Gameplay - 10/10
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 9/10
  Zvuk - 9/10
9.5/10

Verdikt

Nový datadisk tohle pomalu ucházející MMO perfektně oživil a posunul laťku tohoto žánru zase o něco výš. Více slov není třeba a já se vracím zpět do boje za Azeroth

Sending
Hodnotenie užívateľov
5 (1 hlas)

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

World of Warcraft: Legion
 • 10/10
  Příběh - 10/10
 • 10/10
  Gameplay - 10/10
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 9/10
  Zvuk - 9/10
9.5/10

Verdikt

Nový datadisk tohle pomalu ucházející MMO perfektně oživil a posunul laťku tohoto žánru zase o něco výš. Více slov není třeba a já se vracím zpět do boje za Azeroth

Sending
Hodnotenie užívateľov
5 (1 hlas)