Worms Revolution – dojmy z bety

25 septembra, 2012 Made in Slovakia

Ešte pred samotným recenzovaním sme sa k hre dostali v predstihu a prinášame vám dojmy z nových červíkov, ktorí prinášajú do série niekoľko noviniek. Možno aj tú revolúciu.

Predstavovať Worms je zbytočné. Skupiny navzájom sa zabíjajúcich červov sú dnes už klasikou žánru turn-based strategy a snáď nikomu nemohol ujsť aspoň jeden diel. Sám som na Worms 2 a neskôr Worms Armageddon vyrastal a strávil mnoho prebdených nocí pred monitorom.

Tentokrát nám Team17 prináša nový prírastok do rodiny Worms so skromným podtitulom Worms Revolutions. Novinárska preview verzia sa od tej finálnej môže líšiť v niektorých detailoch, preto si na finálny verdikt ešte počkáte.

  

Už dielom Worms Reloaded vývojari dali jasne najavo návrat ku klasickému 2D pohľadu a Worms Revolutions nieje výnimkou. Zmenou je ale nový engine a s ním aj prechod z kreslenej grafiky na plnú 3D grafiku ale s klasickým 2D pohľadom „zboku“. Na tento štýl si budú musieť hráči zvykať, pretože práve kreslená 2D grafika je tou, ktorá červíkom pristane najviac.

Práve nový engine umožňuje vykresľovanie dynamickej vody, ktorá je jedným z hlavných nových prvkov. Teraz už je možné utopiť nepriateľských červíkov nielen efektným odpalom z ostrova (ako bývalo vždy zvykom) ale i zákerným rozbitím vodnej nádrže neďaleko. Smrť ale neprichádza okamžite a worm sa topí pomaly a ešte stále dostáva možnosť na záchranu a krutú odplatu. Na tú poslúži už obrovský arzenál klasických i nových zbraní. Od bazuky, cez Super Sheep, Old Woman až po Holy hand grenade, ktoré k Worms neodmysliteľne patria.

  

Voda ale nieje jediným dynamickým prvkom. Voľne položené zapaľovače, podkovy a iné prvky na mape nie sú len grafickým spestrením. Podkovu môžete napríklad hodiť niekomu na hlavu alebo debnu jedu na krysy použiť ako zdroj jedovatého plynu, ktorý znova uberá životy červíkom v okolí.

A aby toho nebolo málo, dostanete na výber zo štyroch tried červov! Triedy sú klasické: tank, soldier, scout a vedec. Každá trieda prináša do hry nový taktický prvok čo nielenže dynamicky mení hru ale núti vás taktizovať postavami i arzenálom, hlavne ak hráte proti živým hráčom v multiplayeri. Na ten sa pozrieme až vo finálnej recenzii, rovnako ako na level creator, ktorý vám umožní vytvoriť si vlastné mapy.

Hra vychádza už 10.10, predobjednať si ju môžete na Steame.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OpyO2dEqPUI[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články