PS5 Dualsense Vibration

Xbox by chcel priniesť prvky PS5 DualSense do svojho ovládača

6 januára, 2021 Lukáš Kanik

Adaptívne triggery a haptická odozva možno nebudú exkluzívne na PS5.

Xbox sa vo svojom aktuálnom prieskume informuje o spokojnosti s novou konzolou, či s ovládačom Xbox. Svojich fanúšikov sa pýta všeobecné otázky ohľadom použitia ovládača alebo spokojnosť s novým tlačidlom Share.

Jednou z otázok v tomto prieskume je aj to, či ľudia vedia o funkciách ovládača PlayStation a či by ich chceli aj na Xboxe. Je to v podstate priama otázka, či by hráči chceli na Xbox ovládači funkcie ako haptická odozva a adaptívne triggery.

Ide o skutočne unikátne funkcie nového ovládača konzoly PlayStation 5. Haptická odozva je novou technológiou vibrácií v ovládači. Nespolieha sa len na rotujúce železo, ale jemné vibrácie dodáva cievkou podobne, ako reproduktor.

Xbox Dualsense Features

Xbox prieskum sa pýta na funkcie PlayStation ovládača

Adaptívne triggery je možné zase naprogramovať v hre tak, aby tlačidlo malo rôzny odpor v rôznej hĺbke stlačenia. Pri streľbe lukom je tlačidlo ťažšie čím viac napínate luk.

Ak sa podarí Microsoftu technicky vyriešiť dizajn týchto prvkov tak ako sa to podarilo PlayStationu, v budúcnosti by sme sa mohli dočkať ovládača Xbox s rovnakými funkciami. Vývojári by tieto super fíčury mohli aktivovať na oboch konzolách.

Predstavujeme dizajny a farby PS5 ovládača DualSense

Sledujte ma: