Xbox Game Pass Mobile Android iOS

Xbox Game Pass od dnes dostupný na iOS, Android a na všetkých PC s Windows 10

28 júna, 2021 Lukáš Kanik

Microsoft to dokázal.

Microsoft zhruba pred rokom avízoval príchod cloud hrania Xbox Game Pass hier na PC a mobilné zariadenia. Bohužiaľ, Apple zakázal Microsoftu vydať aplikáciu Game Pass, pretože by prišiel o podiel na zisku a zároveň by nevedel skontrolovať všetky hry.

Microsoftu sa to nakoniec podarilo, od dnes je možné si Game Pass hry v Cloude zahrať nie len na PC a Androide, ale konečne aj na iOS – na iPhone a iPade. Microsoft to vyriešil webovým rozhraním. Zároveň od dnes sprístupnil Game Pass Cloud pre všetky počítačte s Windows 10.

Ako hrať Game Pass hry na iOS, PC a Androide? 

Cloud hranie Xbox Game Pass je dostupné na adrese xbox.com/play v prehliadači Edge, Chrome a Safari. Stačí sa prihlásiť do konta Microsoft a aktivovať si Xbox Game Pass Ultimate predplatné, vďaka ktorému získate prístup do tohto Cloud hrania a knižnice stoviek hier.

Služba je od dnes dostupná na všetkých počítačoch s Windows 10, na všetkých Android mobiloch a tabletoch a tiež mobiloch iPhone a tabletoch iPad. Nezáleží na tom, aké výkonné zariadenie máte. Medzi podporovanými krajinami je aj Česko a Slovensko. 

Game Pass Cloud už beží na konzolách Xbox Series X

Microsoft aktualizoval servery xCloud a tak si všetci hráči v cloude môžu vychutnať hry v mimoriadnej kvalite Xbox Series X. Rozhodne potešia rýchle časy načítania a 60fps. Streamovanie prebieha v rozlíšení 1080p. Microsoft v serveroch použil práve Xbox Series X, najvýkonnejšie konzoly na trhu.

Uloženia hry sa prenášajú medzi zariadeniami, takže ak niekde skončíte v hraní na mobile, na PC potom môžete kedykoľvek pokračovať. Alebo priamo na Xboxe, či na Steame.

Ak nemáte bluetooth alebo káblový ovládač k mobilu, stále si môžete zahrať viac ako 50 hier, ktoré majú dotykové ovládanie. Napríklad Minecraft Dungeons, Dead Cells, Gears 5, Pillars of Eternity alebo Sea of Thieves.

Microsoft vydal aj zoznam certifikovaných a podporovaných herných ovládačov k mobilu, ktoré môžete pre cloud hranie využiť. Hrať bezdrôtovo môžete samozrejme aj s Xbox ovládačom. Zaujímavosťou je, že Microsoft vo svojom promo videu použil aj PlayStation ovládač.

Zahrali sme si Xbox Game Pass na mobile, ako to ide?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články