Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Xbox Game Pass Ultimate prichádza na mobily, aj u nás

Na mobile si zahráte viac ako 100 hier z Xboxu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

04. August 2020

Xbox Game Pass Mobile Android iOS

Microsoft globálne štartuje mobilné hranie cez cloud v rámci predplatného Xbox Game Pass Ultimate. Od 15. Septembra sa môže 22 štátov zapojiť do testovania mobilného hrania Game Pass hier. 

Služba bude bežať na platforme Project xCloud, ktorú Microsoft vybudoval pre cloudové hranie na akomkoľvek zariadení. Doteraz bol xCloud dostupný len v rámci uzavretého testovania, od Septembra budú k nemu mať prístup všetci ľudia s predplatným Xbox Game Pass Ultimate v podporovaných štátoch.

Dostupných bude viac ako 100 hier, napríklad Minecraft Dungeons, Destiny 2, Tell Me Why, Gears 5, Yakuza Kiwami 2, Forza Horizon 4 a mnoho ďalších. Rovnako do programu pribudnú aj všetky budúce Xbox Game Studios tituly, napríklad Halo Infinite, či Forza Motorsport.

Na mobilných zariadeniach nájdete všetky Xbox funkcie, vrátane achievementov, zoznamu priateľov, nastavení ovládača aj cloudové uložené pozície. V kampani obľúbených hier tak budete môcť pokračovať z akéhokoľvek mobilného zariadenia Android.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Play over 100 Xbox games on Android mobile with Xbox Game Pass Ultimate on September 15

Play over 100 Xbox games on Android mobile with Xbox Game Pass Ultimate on September 15

Fungovať budú aj online tituly ako napríklad Sea of Thieves.

Xbox Game Pass Ultimate stojí prvý mesiac len 1 dolár, následne sa cena zvýši na 14,99 dolárov, čo je dokopy 166 dolárov za prvý rok.

V ktorých krajinách bude dostupný Xbox Game Pass Ultimate pre mobily Android?

Microsoft spustí službu v 22. krajinách. A to sú: Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Slovensko, Španielsko, Južná Kórea, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké.

Po spustení služby 15.9.2020 ju samozrejme otestujeme. Microsoft odporúča rýchlosť pripojenia pre cloudové hranie aspoň 10Mbps čo má asi každý a zariadenie musí mať aspoň Android verziu 6.0.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články