Xbox Game Pass

Xbox Game Pass už má 18 miliónov predplatiteľov

27 januára, 2021 Marek Jaroš

Microsoft sa pochválil štatistikami z druhého kvartálu fiškálneho roka 2021.

Microsoft včera v noci zverejnil svoje štatistiky za Q2 fiškálneho roka 2021. Celkovo sa mu v období od 1. Októbra 2020 do 31. Decembra 2020 darilo. Nás však najviac zaujíma Xbox divízia.

Gaming si medziročne polepšil o 51 percent. Vôbec po prvýkrát v histórií sa obrat za jeden kvartál v tejto divízií prehupol cez hranicu 5 miliárd dolárov.

Microsoft zarába na obsahu, Game Pass stále rastie

Obrat z Xbox obsahu a služieb taktiež medziročne narástal. Až o 40 percent. Zo sumy 5 milárd sa až o 2 miliardy postarali third-party tituly. Na nich zarába Microsoft tak, že si berie poplatok 30 percent z každej predanej hry a mikrotransakcie cez Microsoft Store.

O 1.5 miliardy sa postaral obsah od Microsoftu. Čiže first party hry a predplatné služby ako Xbox Live Gold či Xbox Game Pass. Keď už je reč o Game Passe, ten má aktuálne 18 miliónov predplatiteľov. Vďaka nemu viete hrať hry nie len na konzole a PC, ale už aj na mobile cez cloud. My sme Xbox Game Pass na mobile testovali a spísali sme naše dojmy.

O zvyšných 1.5 miliardy sa postaral hardware. Ten medziročne narástol až o 86 percent. To zrejme nikoho neprekvapí, keďže v tomto období Microsoft vydal svoje next-gen konzoly Xbox Series S a Xbox Series X. Celkovo ale išlo o najlepší launch mesiac v histórií Xbox konzol.

A zrejme by bol ešte lepší, nebyť pandémie koronavírusu. Tá značne prispela k tomu, že počet kusov nových konzol bol obmedzený. Aj preto Microsoft naďalej očakáva výrazný dopyt po Xbox Series S, respektíve Series X.

Microsoft zrušil rozhodnutie zdražovať Xbox Live Gold

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš