Xbox Live má 46 miliónov odoberateľov

19 apríla, 2013 Marek Jaroš

Je to nepredstaviteľné, ale naozaj, je to tak! Microsoftu sa podarilo prekonať túto métu.

46 miliónov. Presne takú métu sa podarilo Microsoftu prekonať v treťom štvrťroku fiškálneho roku 2013. Dokonca uviedol, že odbery Xbox Live sa navýšili o 18 % oproti rovnakému obdobiu v roku 2012. Celkom pekné číslo na záver dosluhujúcej konzoly Xbox 360.

Tak isto treba povedať, že toto číslo je o to cennejšie, pretože za Xbox Live Gold sa platí členstvo. A to odborníci pokladajú za hlavnú nevýhodu Xboxu. Platený multiplayer. Preto sa celkom pekná kopa hráčov rozhodla pre konzoly od Sony, resp. Nintenda. Ale žeby sa herná divízia Microsoftu musela stažovať na malé príjmy, tak to nehrozí. Len nárast oproti rovnakému obdobiu v minulom roku bol 53%, a celkový zisk sa tak vyšplhal na 2, 53 miliardy amerických dolárov.

A nakoniec dobrá správa. Počas víkendu majú používatelia službu Xbox Live zadarmo. A tak môžu hrať zdarma multiplayer a využívať funkcie Netfix-u a kopu ďalších xbox aplikácii. Tak isto sa hry vrátane Assassin’s Creed III, Call of Duty: Black Ops II a Far Cry 3 dočkajú double XP v multiplayeri.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články