Metacritic: Xbox One nemal ani jednu exkluzivitu v roku 2018 nad 75%

To asi preto, že Xbox One hry vyšli aj na PC a tak sa nerátajú ako exkluzivity. 

Metacritic, najväčší agregát hodnotení, zverejnil rebríčky najlepšie hodnotených hier v roku 2018. Víťazom sa jednoznačne stal Red Dead Redemption 2, ktorý bol podľa kritikou najlepšou hrou roku 2018 a pravdepodobne aj najlepšou hrou súčasnej generácie. Asi sa zhodneme, pretože to bola jediná hra, ktorá v recenzii na našom webe získala hodnotenie 10/10.

Zaujímavsoťou je, že pred šiestimi rokmi, len šesť hier získalo na Metacritic hodnotenie 90% a vyššie. V roku 2018 malo vyššie hodnotenie až 17 hier a celkovo 24 produktov na rôzne platformy. Znamená to, že rok 2018 bol najúspešnejším rokom na kvalitné tituly za poslednú generáciu.

Keď sa pozrieme na porovnanie najlepších platforiem, PC malo až 33 exkluzivít, ktoré mali lepšie hodnotenie ako 75%, no len jednu hru nad 90%. Nintendo Switch malo 10 exkluzívnych hier nad 75% a 9 hier nad 90%, drvivá väčšina z týchto hier boli len porty starších titulov na Switch. PlayStation 4 mal až 13 exkluzivít nad 75% a 7 hier s hodnotením nad 90%.

Metacritic 2018 Best Games

Xbox One malo 0 (nula) exkluzivít nad 75% a 9 hier, ktoré na tejto platforme získali hodnotenie nad 90%. Samozrejme, chýbajúce množstvo exkluzivít bolo preto, že všetky hry vyšli aj na PC, Forza Horizon 4 bola najlepšie hodnotenou.

Ešte sa vrátim k PC platforme. Najlepšie hodnotená hra na PC bola indie stratégia Into the Breach, s priemerným hodnotením 90%. Najlepšie hodnotená PC exkluzivita bola indie retro strieľačka Dush, s hodnotením 89%.

Celý prehľad najlepších hier podľa platformy na Metacritics nájdete tu.

Best Games of 2018 Metacritic

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site