Xbox One vyjde len v 13 krajinách, osem musí počkať

14 augusta, 2013 Lukáš Kanik

Xbox One síce už nie je regionálne uzamknutý, bohužiaľ podporu bude mať len v 13 krajinách. Ostatné počkajú na budúci rok.

Pôvodné číslo 21 krajín sa tak zmenšilo o osem, v ktorých Xbox One nevyjde teraz v Novembri. Sú to Belgicko, Dánsko, Fínsko, Holandsko, Nórsko, Rusko, Švédsko a Švajčiarsko. Sľubujú, že predaj spustia v roku 2014 „tak skoro, ako to bude možné.

Konzola vyjde v Novembri v nasledovných krajinách: Austrália, Rakúsko, Brazília, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Mexiko, Španielsko, Veľká Británia, Spojené štáty a Nový Zéland.

Microsoft to odôvodňuje tým, že nestíha dokončiť lokalizáciu pre ostatné krajiny a chce spustiť aj lokálne služby, ktoré by inak nestihli. My však vieme, že už teraz nezvládajú nápor predobjednávok a teda museli krajiny vydania zredukovať, aby nenastalo faux-pas, že nedokážu pokryť dopyt. Chytré.

Ešte dodám info o Xbox One ovládači, ktorý by mal vyjsť aj pre PC rovnako ako Xbox360 ovládač a teda hry na PC si budete môcť na tomto novom gamepade užívať niekedy v roku 2014.

Po novom tiež nebude nutné mať pripojený Kinect k tomu, aby konzola fungovala. Kopa aplikácií však Kinect vyžadovať bude a vtedy vás konzola požiada o jeho zapojenie. Aj vtedy budete mať možnosť vypnúť niektoré jeho funkcie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články