Xbox Best Publisher of 2021

Xbox sa stal najlepším vydavateľom roka 2021 na Metacritic

9 marca, 2022 Lukáš Kanik

Zaznamenal aj historické prvenstvo.

Rok 2021 patril Xboxu a Microsoftu. Neuveriteľná hier v Game Passe, rozšírenie cloudového hrania, podpora konzol Xbox One, spätná kompatibilita pre Xbox Series, 60 a 120fps podpora pre staršie hry, Xbox Smart Delivery a napokon vydania úžasných hier na PC a Xbox.

A Xbox si to napokon obhájil aj číslami. Na portáli Metacritic totiž získal v priemere najvyššie hodnotenia v recenziách. Prvý krát v histórii platformy sa stalo, že vydavateľ presiahol priemerné hodnotenie 85%.

Xboxu sa to minulý rok podarilo, priemerné hodnotenie tohto vydavateľa bolo až 87,4%. Druhým najlepším vydavateľom je Sony, s hodnotením 81,3%. Tretím vydavateľom je Humble Games s hodnotením 80,9%. Na štvrtom mieste skončil Activision Blizzard s priemerom 80,6% a na piatom mieste Bethesda s hodnotením 80,2%. Treba ešte pripomenúť, že Bethesda patrí Microsoftu a čoskoro bude aj Activision.

Xbox vydával hry s hodnotením nad 90%

Vydaných exkluzivít v roku 2021 bolo menej aj na strane Sony aj na strane Microsoftu. Ale Microsoft vydal až tri hry, ktoré presiahli 90%. Sú nimi Forza Horizon 5, Psychonauts 2 a Microsoft Flight Simulator na konzoly.

Aj Sony vydalo skvelé hry. Či už Ratchet & Clank: Rift Apart, Ghost of Tsushima Director’s Cut alebo Death Stranding Director’s Cut. Na druhej strane aj slabý Destruction Allstars.

Celý zoznam najlepších vydavateľov roku 2021 si môžete pozrieť na stránkach Metacritic.

Na Xbox Game Pass boli predstavené nové hry

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články